Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Rusya’dan Fransa’ya ‘simetrik adım atma’ çağrısı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Eylül 2019 | 10 Muharrem 1441 Pazartesi 20:00

ve Rusya arasında gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, silahlanma yarışını önlemek için ‘simetrik adım atma’ çağrısında bulundu. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise ‘ bir bölgeye sistem konuşlandırmadıkça’, kendilerinin de konuşlandırmayacağını söyledi.

Rusya ve Fransa arasında gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “ABD’nin Nükleer ’dan çekilmesinin ardından stratejik istikrarın durumunu detaylı olarak görüştük. Bizim konu hakkındaki görüşümüz gayet . Rusya Başkanı Vladimir de bunu defalarca dile getirdi. ABD bir bölgeye sistem konuşlandırmadıkça, biz de konuşlandırmayacağız” dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ise ve ’yı, Avrupa’da stratejik istikrarın inşası için birlikte çalışmaya davet etti. Fransız , “Avrupa’daki stratejik istikrarın durumunu daha iyi hale getirmek için birlikte çalışmalıyız, çünkü Rusya ile güçlü ve net ilişkilerimiz olmadığı müddetçe Avrupa asla güvende olmayacak” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise Rusya ve Fransa’nın gerçekleştirdiği ikili görüşmelerden sonra, Avrupa’da silahlanma yarışını önlemek için ”simetrik adım atma” çağrısında bulundu.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.