Rusya’dan Esad’ın geleceğiyle ilgili açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Şubat 2017 | 1 Cemaziyelahir 1438 Salı 20:00

Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı Beşşar ’ın en kısa zamanda görevi terk etmesi yönündeki taleplerin kabul edilemez olduğunu, Suriye halkının kendi kaderini demokratik prosedürlerle belirlemesi gerektiğini söyledi.

 

Matviyenko Orta Doğu Diyalog Kulübü “Valday”da yaptığı açıklamada, “Suriye sorununun çözümü için Beşşar Esad’ın en kısa zamanda görevini terk etmesi taleplerinin kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz. Sadece Suriye halkı demokratik prosedürlerle kendi ülkesinin kaderini seçebilir” dedi.

 

Bu tavrın doğruluğunu , , gibi ülkelerde yaşananların kanıtladığını belirten Matviyenko, “Irak’ın edilmesine, Libya’nın planlı bir şekilde yok edilmesine, ’de iç savaşın alevlendirilmesine olumsuz baktığımızı hiçbir zaman saklamadık. Bunların sonucu her zaman aynı, eziyetler ve ölümler” dedi.

 

Matviyenko, yıllarca süren çatışmaların sonucunda yıkılan altyapıların, konutların düzelmesi gibi zor bir görevin çözülmesi gerektiğini unutmamak gerektiğine dikkat çekti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın