Rusya’dan ABD’ye: Suriye’yi vurursanız, karşılık veririz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 14:02

Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ’nin ’yi bombalanması ve buradaki Rus askerlerinin hayatının tehlikeye girmesi halinde ’nın bu saldırıya karşılık vereceğini söyledi. Gerasimov, başkent Şam da dahil olmak üzere, Suriye’nin herhangi bir noktasının bombalanması ve bunun Rus askerlerin hayatı için tehlike oluşturması halinde, hem söz konusu saldırıda kullanılan füzelere hem de bu füzeleri taşıyan savaş araçlarına karşılık verileceğini belirtti.

Abd’li̇ Bakandan ’e tehdi̇t

ABD Bakanı James Mattis, Umman yolculuğu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mattis, “Suriye yönetiminin tekrar kimyasal kullanması onlar için çok akılsızca bir karar olurdu” diyerek bu durumun sonuçlara açabileceğine işaret etti. Geçtiğimiz yıl ABD’nin bu nedenle ’ta rejime ait bir hava üssünü bombaladığını hatırlatan Mattis, “Sanırım Başkan Donald bu konudaki tavrını açıkça belli etti” diye konuştu. ABD’li Savunma Bakanı James Mattis, Suriye’nin kimyasal silah stoğu içinse Rusya’yı suçladı. Mattis, “Rusya, Esad’ın bu silahlardan kurtulacağına kefil olmuştu. Rusya’ya bu konuda yetersiz ya da Esad’la ortaklık içerisinde” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump ateş püskürdü: Benim bir Adalet Bakanım yok

Geçen yıl vurmuşlardı

ABD geçtiğimiz yıl Suriye hükümetinin İdlib’te kimyasal silah kullanması üzerine El Şayrat hava üssüne füze saldırısı düzenlemişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın