Rusya’da ‘El Bab’ toplantısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2017 | 12 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 22:00

Devlet Başkanı Vladimir , ülkesinin Güvenlik Konseyi toplantısında, Rusya’ya ait bir savaş uçağı tarafından hedeflerine düzenlenen hava harekatında kazaen Türk Silahlı Kuvvetleri () unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden ile üç askerin hayatını kaybettiği olayı görüştü.

 

Kremlin Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Putin’in Rusya Güvenlik Konseyi üyelerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’a ’da kaza neticesinde hayatını kaybeden askerler için taziyelerini ilettiği görüşmesi konusunda bilgilendirdiği belirtildi.

 

Toplantıda Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun konuyla ilgili Putin’e rapor vererek, iki ülke genelkurmay başkanlarının Suriye’de terörle mücadelede daha sıkı koordinasyon sağlanması kararı aldığını söylediği ifade edildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: "Zafer üstüne zafer"

 

RUSYA GENELKURMAYI AÇIKLAMASI

 
Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Rus Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valeriy Gerasimov’un, Genelkurmay Başkanı Orgeneral ’ı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini ilettiği bildirildi.

 

Açıklamada, Akar ve Gerasimov’un ortak eylemler ve sahadaki durumla ilgili daha yakın koordinasyon sağlanması ve bilgi değişiminde bulunulması kararı aldığı belirtildi.

 

Görüşmede, Suriye’de uluslararası ve ’in kuzeydoğusundaki durumun da ele alındığı kaydedildi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın