Rusya’da ‘El Bab’ toplantısı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2017 | 12 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 22:00

Devlet Başkanı Vladimir , ülkesinin Güvenlik Konseyi toplantısında, Rusya’ya ait bir savaş uçağı tarafından hedeflerine düzenlenen hava harekatında kazaen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden ile üç askerin hayatını kaybettiği olayı görüştü.

 

Kremlin Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Putin’in Rusya Güvenlik Konseyi üyelerini, Cumhurbaşkanı ’a ’da kaza neticesinde hayatını kaybeden askerler için taziyelerini ilettiği görüşmesi konusunda bilgilendirdiği belirtildi.

 

Toplantıda Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun konuyla ilgili Putin’e rapor vererek, iki ülke genelkurmay başkanlarının ’de terörle mücadelede daha sıkı koordinasyon sağlanması kararı aldığını söylediği ifade edildi.

 

RUSYA GENELKURMAYI AÇIKLAMASI

 
Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valeriy Gerasimov’un, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini ilettiği bildirildi.

 

Açıklamada, Akar ve Gerasimov’un ortak eylemler ve sahadaki durumla ilgili daha yakın koordinasyon sağlanması ve bilgi değişiminde bulunulması kararı aldığı belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Rusya ABD önderliğindeki koalisyonu suçladı: 'Rakka dünya yüzeyinden silindi'

 

Görüşmede, Suriye’de uluslararası ve ’in kuzeydoğusundaki durumun da ele alındığı kaydedildi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?