Rusya: YPG’yi vurmadık

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Mart 2017 | 3 Cemaziyelahir 1438 Perşembe 21:00

 

’e karşı oluşturulan Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu Komutanı ’li Korgeneral Stephen Townsend, ve uçaklarının yanlışlıkla ’yi vurduğunu söyledi. , bu iddiayı yalanladı.

Korgeneral Stephen Townsend, çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Dün (Salı) Rus ve rejim uçakları DAEŞ’ın elinde olduğunu zannettikleri bir köyü bombaladı. Ancak orası Arap Koalisyonunun elindeydi Türk ve rejim güçlerinin ilerlediğini görünce DAEŞ’ın oralardan çekildiğini gördüler. DAEŞ çekilince Arap Koalisyonu o köylere girmişti” diye konuştu.

Townsend’in “Suriye Arap Koalisyonu” dediği, başını YPG’nin çektiği .

ABD’li komutan Rus ve rejim saldırıları sonucu ölenlerin olduğunu, ancak rakamları açıklamayacağını söyledi.

Stephen Townsend, iddia ettiği olayın nerede gerçekleştiğini de söylemedi.

Rusya yalanladı

Townsend’in bu açıklamasından birkaç saat sonra Rusya Savunna Bakanlığı’ndan iddialara yalanlama geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suriye’de ABD’nin desteklediği güçlerin bulundukları konumların, Rusya veya Suriye hava kuvvetleri tarafından bombalanmadığı savunuldu.

ABD’li yetkililerin, Suriye’de ABD tarafından desteklenen güçlerin bombalanması ihtimali üzerine kendileriyle daha önce irtibata geçtiği belirtilen açıklamada, herhangi bir kaza yaşanmaması için ABD tarafından verilen koordinatların yetkililer tarafından dikkate alındığı vurgulandı.

Açıklamada, Rusya veya Suriye hava kuvvetleri tarafından ABD yetkililerinin belirttiği koordinatlara herhangi bir yapılmadığının altı çizilirken, ABD ile “etkin iş birliğinin” devam ettirilerek DAEŞ’a karşı mücadelenin sürdürüleceği kaydedildi.

Kaynak: AA

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın