Rusya termonükleer füzelerini sergiledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Ekim 2016 | 25 Muharrem 1438 Çarşamba 14:10

termonükleer füzesi “Satan 2″nin fotoğraflarını ilk kez paylaştı. 10 bin kilometre menzile sahip “Satan 2” termonükleer füzesi saniyede 7 kilometre hızla uçuyor. 40 megaton ağırlığında savaş başlığı taşıma özelliği olan “Satan 2” ’nin Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombasından 2000 kez daha güçlü.

Rusya ve Batı ülkelerinin ’deki iç savaş nedeniyle karşı karşıya geldiği bir dönemde Rusya ordusu termonükleer füzelerini sergiledi. Rusya ordusunun “Şeytan” olarak nitelendirdiği “RS-28 Sarmat” füzesinin 2018 yılında “SS-18” füzelerinin yerini alması bekleniyor.

ABD’nin İkinci Dünya Savaşı’nda ’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombalarından 2000 kez daha güçlü olan termonükleer füze “Satan 2” büyüklüğünde bir kara parçasını kül edebiliyor.

“Satan 2” füzesinin ilk fotoğrafı üretici firma Makeyev Rocket tarafından yayınlandı. Makeyev Rocket’ın sayfasında “Satan 2” termonükleer füzesiyle ilgili şu bilgi de paylaşıldı: “Rusya Savunma Bakanlığı’nın emriyle 2010’da planlaması yapılan Sarmat füzesinin üretimine 2011’de onay verilmiş ve geliştirmesi 2012-2013 döneminde yapılmıştır. Sarmat, Rusya’nın stratejik gücünün güven altına alınması amacıyla tasarlanmıştır”

İlgilinizi Çekebilir:  Ruhani'den ABD ve İsrail önerisi

16 nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip olan “Satan 2″nin radardan kaçma özelliği de bulunuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir ’in gözü gibi koruduğu “Satan 2” füzeleri Rusya’nın başkenti ’dan atıldığında İngiltere’nin başkenti ’ya ulaşabiliyor.

Rusya, caydırıcı güç çerçevesinde söz konusu füzeyle ’nın tüm başkentlerini vurma kapasitesine ulaşıyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın