Rusya: Petrol fiyatları daha da yükselebilir

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Ekim 2018 | 23 Muharrem 1440 Çarşamba 20:45

Bakanı Novak, ‘Küresel fiyatları belirsizlik nedeniyle daha da artabilecek potansiyele sahip. Her şey kasım ayında yaşanacak eğilime bağlı’ dedi.

 

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya’nın petrol üretimini daha da artırabilecek kapasiteye sahip olduğunu belirterek, “Küresel petrol fiyatları belirsizlik nedeniyle daha da artabilecek potansiyele sahip. Her şey kasım ayında yaşanacak eğilime bağlı.” dedi.

Novak, ’da düzenlenen Rusya Enerji Haftası kapsamında, petrol piyasalarında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Rusya’nın petrol üretimini gerektiği takdirde artırabileceğini belirten Novak, “Rusya petrol üretiminin zirvesine ulaşmadı ve gerekirse artırabiliriz. Bu yıl yaklaşık 555 milyon ton petrol üreteceğimizi tahmin ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Novak, petrol fiyatlarında son dönemde yaşanan hızlı yükselişe ilişkin, “Küresel petrol fiyatları belirsizlik nedeniyle daha da artabilecek potansiyele sahip. Her şey kasım ayında yaşanacak eğilime bağlı.” değerlendirmesinde bulundu.

petrol şirketi Lukoil’in Üst Yöneticisi Vagit Alekperov da bugün yaptığı açıklamada, şirketlerinin petrol üretiminde maksimum kapasiteye ulaştığını bildirmişti.

 

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın