Rusya meydan okudu: “Hazırlık yapıyoruz!”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Şubat 2017 | 13 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 09:33

, birliklerinin ve askeri teçhizatlarının Baltık ülkelerine yerleşmelerini tehdit olarak gördüğünü açıkladı. Bunun için kendi güvenliğini garantiye alacaklarını bildirdi.

Rusya, NATO birliklerinin ve askeri teçhizatlarının Baltık ülkelerine, ve ’ya yerleşmelerini tehdit olarak gördüğünü açıkladı ve bunun ne zaman sona ereceği hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, ’nın bu durumu yakından izlediğini ve kendi güvenliğini garanti altına alacağını söyledi.

Meşkov, “Bu yayılma tabii ki bizim için tehdit oluşturuyor ve kim bununla son bulacağını söyleyebilir. Hiçbir bilgiye sahip değiliz. II. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez, Alman askerlerini sınırlarımız boyunca görüyoruz.” diye konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  Kuzey Kore’den nükleer denemeleri durdurma kararı

Meşkov, Birleşik Devletleri’nin, Savaş’tan bu yana, en büyük asker ve ağır yayılmasını Polonya’ya, Baltık ülkelerine ve Güneydoğu ’ya yerleştirdiğini belirtti.

Alman birlikleri ve zırhları, Rusya’nın 2014’te ’nın Kırım özerk bölgesini topraklarına katması sonrasında Avrupa ülkelerine güven vermek için tasarlanan NATO planlarının bir parçası olarak Litvanya’yı güçlendirecek.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın