Rusya: ABD bize Kaşıkçı vakası hakkında kayda değer bir bilgi vermedi

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Ekim 2018 | 17 Safer 1440 Cuma 18:57

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, hafta başında ’da temaslarda bulunan Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili kaydadeğer bir şey söylemediğini belirtti.

 

John Bolton, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ’ın İstanbul Konsolosluğu’nda öldürülmesiyle ilgili ellerinde olan bilgiyi Rusya Başkanı Vladimir Putin ile paylaştığını belirtmişti.

Haftalık basın toplantısında Bolton’un Putin’e verdiği bilgilerle ilgili soruları yanıtlayan Zaharova, “Bolton’un tarafına Kaşıkçı vakasıyla ilgili kaydadeğer bir bilgi verdiğini söyleyemem” dedi.

’NİN DAHLİ KESİN OLARAK ANLAŞILIYOR’

Zaharova, ABD’nin bu vakaya dahlinin kesin bir şekilde anlaşıldığını, zira Kaşıkçı’nın ABD basınında çalışan bir gazeteci olduğunu vurguladı.

Zaharova, “Maalesef bu tartışma götürmez gerçek, duyduğumuz açıklamalarda sürekli olarak ortaya çıkıyor. Kaşıkçı’nın çalıştığı ülkenin temsilcisi olarak Bolton’un bu konuyu neden gündeme getirdiği anlaşılır bir durum” ifadelerini kullandı.

John Bolton, Moskova’daki basın toplantısında, “Suudi Arabistan’dan aldığımız bilgiyi Putin’e verdim. Bu bilginin (Donald) ile Dışişleri Bakanı ve CIA Başkanı’ndan geldiğini biliyorsunuz” diye konuşmuştu.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın