Riyad’da, Kral Selman adıyla uluslararası bir park inşa edilecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Nisan 2018 | 21 Recep 1439 Cumartesi 07:48

Kralı Selman bin Abdülaziz, dün, Veliaht Prens ’ın Riyad’da ‘ ’ adıyla yapılmasını planladığı projeyi onayladı. Kral Selman bu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tarık el-Faris Şark’ul Avsat’a yaptığı açıklamada, projenin başkentteki yeşil alanları artırmayı, şehir merkezini önemli bir kültür ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedeflediğini belirtti.

El-Faris, “Parkta spor alanları, eğlence mekanları, kafe, restoran ve kültür tesisleri olacak. Bu park yoğun nüfuslu şehir merkezinde olumlu etkiler gösterecek” diyerek, projenin onaylanmasından sonra çalışmaların ve icraatların ilk aşamada olduğunu belirtti. Parkın Kral Salman Hava Üssü’nde 13 kilometrelik bir alana kurulması ve en iyi uluslararası standartlara sahip olması planlanıyor.

Kral Selman bu parkın inşasını geçtiğimiz yıl onaylamıştı. Parkın , ve ekonomik kaygıların yanı sıra nüfusun yoğun olduğu bölgelerden uzakta, Riyad’da uygun bir bölgede kurulması planlanmıştı. Bunun üzerine Veliaht Prensi parkın Riyad’daki Kral Salman Hava Üssü’nde inşa edilmesini teklif etti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın