Reuters’dan ısmarlama haber :200 sivilin katledildiği o saldırıyı DAEŞ yapmış

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Mart 2017 | 28 Cemaziyelahir 1438 Pazartesi 11:00

Reuters Ajansı Ordusu’na dayandırdığı haberle ’da öncülüğündeki koalisyonu temize çıkararak  200 sivilin öldüğüsaldırıyı DAEŞ’a yamamaya çalıştı.  Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM)’un kabulune ve açıklamasına rağmen  Reuters  katliamın faili olarak  DAEŞ’i gösterdi.

ABD kabul etti: Evet biz yaptık ama…

 

Irak Ordusu’nun (Şebeketül İ’lam biriminin) yaptığı açıklama  ise şöyle başlıyor: “Musul’un batısında DAEŞ tarafından bubi tuzağı döşenen 200 sivilin öldüğü binanın enkazından 61 cansız beden çıkardık”
Fetih Medya

Reuters’da yer alan ısmarlama habere göre” uçakları tarafından vurulduğuna dair bir işaret olmadığı fakat DAEŞ tarafından bırakılan bombalı bir aracın bölgede bulunduğu” bildirildi.

“Amerikan uçaklarının Cedide’de bulunan DAEŞ militanlarını ve ekipmanını hedef aldığı,bombalı aracın vurulmasıyla infilaktan dolayı binadan 200 kişinin çöken enkazda can verdiği ” şeklinde yayınlandı.

Haberin BM açıklaması ve soruşturmanın devam ettiği süreçte edilmesi dikkat çekti.

Fetih Medya

“Katli̇amın sorumlusu DAEŞ” (!)

Yer alan haber sadece ABD Ordusu’nu değil sunni katliamcısı gruplardan müteşekkil Irak Ordusu’nu temize çıkartmaya yönelik :”Irak Ordusu Musul el-Cedide bölgesinde yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği hava saldırısına ilişkin koalisyon güçlerinden herhangi bir talepte bulunmadıklarını, katliamın sorumlusunun DAEŞ olduğunu  ifade etti.”Fetih Medya

Irak Bakanlığına bağlı “Savaş Medya Ağı” tarafından yapılan yazılı açıklamaya da yer verilen haberde, “Koalisyon güçlerinden hava saldırısı düzenlenmesi talep edilen bölge basında yer aldığı gibi Musul el-Cedide (Yeni Musul) değil, Risale semtiydi.” denildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Başbakan Yıldırım: İspanya ile Türkiye stratejik ortak

Açıklamada, “ Güçleri 17 Martta Risale semtine girdi. DAEŞ çeteleri burada güvenlik güçlerimizin ilerlemesini engellemek için yüklü büyük araçlar ve intihar eylemcileri ile saldırılar gerçekleştirdi. Güvenlik güçlerimiz aynı gün içerisinde düşmanı (DAEŞ) yenerek Risale semtinin tamamını kurtardı.” ifadelerine yer verildi.

Basında bölgesi olarak adı geçen yerde askeri uzmanlar ile sahadaki komutanlar tarafından incelemelerde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, söz konusu bölgenin tamamının yerle bir edildiği ve burada hava saldırısı yapıldığını kanıtlayan herhangi bir çukura rastlanılmadığı iddia edildi.

İncelemelerde bulunan ekibin konuştuğu görgü tanıklarının “buranın DAEŞ tarafından patlatıldığını ifade ettiği” aktarılan açıklamada, “Buradaki evlerin duvarları, yerleştirilen bombaların infilak ettirilmesi sonucu yıkılmış. Ayrıca bölgede incelemelerde bulunan ekip, infilak ettirildiği anlaşılan büyük bir araca rastladı ve çevrede oluşan enkazın altından 61 ceset çıkardı.” ifadeleri kullanıldı.Fetih Medya

Duvarlarına bomba yerleştirilmiş evlerde insanların oturması hiçbir akılla açıklanacak gibi görünmüyor. Ayrıca koca bir mahallenin yerlebir oluşu görgü tanıklarının ilk ifadelerine göre uçakların bir çokkez sorti yapışı ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) resmi açıklaması çelişkileri üstüste getiriyor. Buna göre Amerikan Ordusu ittifakı olan Sünni katili Şiilerden daha dürüst görünüyor.

Fetih Medya – Özel Haber

O saldırı ve sonrasının yürek burkan fotoğrafları

Fetih Medya  Fetih Medya   Fetih Medya Fetih MedyaFetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya  Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya  Fetih Medya Fetih Medya Fetih MedyaFetih MedyaFetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya Fetih MedyaFetih Medya Fetih MedyaFetih MedyaFetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın