Resmi siteden duyuruldu: Esed’in durumu ağır!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Aralık 2016 | 2 Rebiülevvel 1438 Perşembe

Esed rejimine bağlı Enformasyon Bakanlığı’nın web sitesinde bu sabah, “Esed’i zehirleme girişimi” başlıklı bir açıklama yayınlandı. Açıklamada Esed’in, yemeğine katılan zehir nedeniyle durumunun ağır olduğu ancak doktorların onu hayata döndürmek için uğraş verdiği yazıyordu.

Al Jazeera’nin de okuyucularıyla paylaştığı söz konusu açıklama birkaç saat yayında durdu ve sonrasında Enformasyon Bakanlığı’na ait site tamamen kapatıldı.

El Cezire’nin  haberi hala sitede duruyor. http://mubasher.aljazeera.net/news/arabic-and-international/2016/11/2016112863434145953.htm

Sitenin kapatılmasının ardından Enformasyon Bakanlığı’na bağlı yetkililer, yaptıkları Facebook paylaşımlarında ilgili açıklamanın hackerlar (internet korsanları) tarafından siteye yerleştirildiğini ve hiçbir dayanağının olmadığını iddia ettiler. Haberin doğru olması durumunda savaş devam etse de Suriye rejimi saflarında ve yurt dışından gelen Şii milislerle İran arasındaki anlaşma ve koordinasyonun zarar göreceği, Esed’in sembolik bir lider olarak ülkedeki politik birliği sağlıyor olduğu ve bunun bozulabileceği dile getiriliyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Doğu Guta'daki muhalifler Rusya'yı yalanladı: Ateşkes uygulanmıyor

Enformasyon Bakanlığı’nda verilen açıklama anasayfada görülüyor:

Fetih Medya

Sitede yapılan açıklama: 

Fetih Medya  Fetih Medya

Açıklamanın birkaç saat yayında kalmasının ardından siteye ulaşılamadı:

Fetih Medya  Fetih Medya  Fetih Medya

Al Jazeera

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?