Resmi siteden duyuruldu: Esed’in durumu ağır!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Aralık 2016 | 2 Rebiülevvel 1438 Perşembe 04:14

rejimine bağlı Enformasyon Bakanlığı’nın web sitesinde bu sabah, “’i zehirleme girişimi” başlıklı bir yayınlandı. Açıklamada Esed’in, yemeğine katılan zehir nedeniyle durumunun ağır olduğu ancak doktorların onu hayata döndürmek için uğraş verdiği yazıyordu.

’nin de okuyucularıyla paylaştığı söz konusu açıklama birkaç saat yayında durdu ve sonrasında Enformasyon Bakanlığı’na ait site tamamen kapatıldı.

El Cezire’nin  haberi hala sitede duruyor. http://mubasher.aljazeera.net/news/arabic-and-international/2016/11/2016112863434145953.htm

Sitenin kapatılmasının ardından Enformasyon Bakanlığı’na bağlı yetkililer, yaptıkları Facebook paylaşımlarında ilgili açıklamanın hackerlar ( korsanları) tarafından siteye yerleştirildiğini ve hiçbir dayanağının olmadığını iddia ettiler. Haberin doğru olması durumunda savaş devam etse de rejimi saflarında ve yurt dışından gelen Şii milislerle İran arasındaki anlaşma ve koordinasyonun zarar göreceği, Esed’in sembolik bir olarak ülkedeki politik birliği sağlıyor olduğu ve bunun bozulabileceği dile getiriliyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Yermuk Mülteci Kampı’ndaki 6 bin sivil bombardıman ve çatışma arasında sıkıştı

Enformasyon Bakanlığı’nda verilen açıklama anasayfada görülüyor:

Fetih Medya

Sitede yapılan açıklama: 

Fetih Medya

Açıklamanın birkaç saat yayında kalmasının ardından siteye ulaşılamadı:

Fetih Medya

Al Jazeera

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın