Ramallah ve El-Bire güçlerinden esirlere destek çabalarının genişletilmesi çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2019 | 9 Şaban 1440 Pazar 08:19

Esirler Günü’nün ihyası için yapılacak çalışmalara büyük ilgi gösterilmesi istendi ve güçlerinden esirlere destek çabalarının genişletilmesi çağrısı.

Ramallah ve El-Bire vilayetlerindeki İslami ve ulusal güçler, esirlerin mücadelelerine destek ve onların seslerini yükseltme amacıyla yürütülen faaliyetlerin ve kampanyaların genişletilmesi çağrısında bulundu. Bunun için günlük yürüyüşlerin, gösterilerin, şehir merkezlerinde veya uluslararası heyetlerin önünde eylemlerinin artırılması istendi.

Ramallah ve El-Bire’deki güçler bugün (13 Nisan Cumartesi) yaptığı açıklamada zindanlarındaki esirlerin hayatlarının kurtarılması için uluslararası müdahale gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla esirlerin davalarına destek eylemlerinin artırılması gerektiği dile getirildi.

Açıklamada Esirler Günü’nün ihyası için yapılacak faaliyetlere de işgal güçleriyle temas noktalarında, cezaevlerinin kapılarında ve şehirlerin girişlerinde mümkün olan en büyük kalabalıkların oluşturulması suretiyle ilgi gösterilmesi istendi.

Ramallah ve El-Bire’deki güçler gelecek günü işgal yönetiminin uygulamalarına tepki ve esirlere destek için işgal güçleriyle temas noktalarına toplanılması ve yapılması istendi.

Açıklamada aynı zamanda mübarek ayının yaklaşmasıyla birlikte işgal yönetiminin ürünlerini boykot kampanyasının da yaygınlaştırılması, pazarlardan bu ürünlerin çıkarılması talep edildi.

İşgal zindanlarındaki esirlerin bazı isteklerini cezaevleri idarelerine kabul ettirmek amacıyla yürüttüğü Onur 2 Savaşı çerçevesinde esirlerin bir kısmı geçtiğimiz Pazartesi’den itibaren başlattı.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.