Rabıta’dan Suudi Başsavcılığı’nın Kaşıkçı açıklamasına destek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Kasım 2018 | 10 Rebiülevvel 1440 Pazar 01:16

İslâm Birliği (Rabıta) Genel Sekreteri Şeyh Muhammed bin Abdulkerim el-İsa, Başsavcılığı tarafından Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin yapılan açıklamada, belgeleri de dahil ayrıntılı bilgiler verildiğini söyledi.

Dr. İsa, “ mantığına göre; işlenen , zaman ve mekan bakımından benzer ve çok daha büyük suçların işlendiği çağımızda türünün tek örneği değil. Olayı istismar etmeye çalışarak propaganda yapanlar, ahlaki değerlerden yoksun ve kötü niyetilidir. Sünnetullah gereği bu tür olaylar hakkındaki gerçekler er ya da geç ortaya çıkar. Özellikle de Suudi Arabistan gibi ’ın Müslümanlara hizmet etmekle şereflendirdiği, radikalizm ve terörle konusunda merkezi bir rol oynayan ve uluslararası barışı sağlama konusunda aktif ve güçlü bir ortak kabul edilen bir ülke, kendisine karşı yürütülen bu kara propagandalardan er-geç aklanacaktır” dedi.

Genel Sekreter İsa, “Yapılan , Suudi Arabistan’ın sıfatı ve amacı her ne olursa olsun tüm suçluları yargılama konusunda izlediği kararlı yöntemin doğruluğunu ortaya koydu. Söz konusu suçluların cinayeti işleme gerekçeleri, Suudi Arabistan’da uygulanan şeriat kurallarına göre batıldır. Başsavcılığın açıklamasında, tüm suçluların adil bir şekilde cezalandırılacağının altı çizildi” dedi.

Dr. İsa, ayrıca Krallık tarihinde adaleti sağlama konusunda çok önemli örnekler bulunduğuna da vurgu yaptı.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın