Rabıta, Asya ve Afrika’daki personeline yönelik eğitim programlarını sürdürüyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2018 | 2 Zilhicce 1439 Pazartesi 23:14

İslam Birliği (Rabıta), ve ’daki personellerinin verimliliğini artırmak ve radikal düşüncelerden uzak durmanın önemine dikkat çekmek için programı uyguladığını açıkladı. Rabıta tarafından yayınlanan açıklamada, orta yol bulmanın ve diyalogun önemine dikkat çekilerek farklı görüşlere saygı ve gruplaşmalardan kaçınmanın önemi vurgulandı.

Dünya İslam Birliği (Rabıta), uluslararası fikri faaliyetleri ve personellerinin geliştirilmesi amacıyla 5 eğitim sempozyumu düzenledi. Sempozyumlarda İslam dininin doğru ve ılımlı yorumu için personellere Kur’an-ı Kerim, hadis ve fıkıh eğitimi verildi.

Sempozyumlar, Rabıta Genel Sekreter Dr. Muhammed Bin Abdülkerim el-İsa’nın Rabıta’nın ilmi ve fikri faaliyetlerinin güçlendirilmesi için fikir ve alanlarında dünyada yaşayan köklü değişimlere uyum sağlamak için hazırladığı eğitim programı kapsamında gerçekleştirildi.

Fetih Medya
Rabıta’nın Nepal’de gerçekleştirdiği eğitim sempozyumundan bir kare

Konuya dair yapan Rabıta’ya bağlı Dünya Gıda, ve Kalkınma Kurulu Genel Sekreteri Abdulaziz Serhan, Rabıta’nın eğitim personellerinin programa büyük ilgi göstererek fikirlerini paylaştıklarına işaret etti. 5 sempozyumun Nepal, , Komor Adaları, ve Sudan’da gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Fetih Medya
Rabıta’nın Uganda’da gerçekleştirdiği eğitim sempozyumundan bir kare

Serhan, Filipinlerde gerçekleştirilen ilk sempozyuma 30, Uganda’nın başkenti Kampala’da gerçekleştirilen ikinci sempozyuma da 37 Rabıta personelinin katıldığı bilgisini verdi.

Sudan’ın başkenti Hartum’da gerçekleştirilen dördüncü sempozyuma Rabıta personellerinin yanı sıra 37 akademisyenin de katıldığını belirten Serhan, Rabıta’nın üst düzey eğitim gören öğrenci sayısının da 2 bin 500’ü aştığını kaydetti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın