Putin ve Erdoğan arasında Musul ve Suriye görüşmesi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ekim 2016 | 18 Muharrem 1438 Çarşamba 00:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ve Devlet Başkanı Vladimir telefonla görüştü. Görüşmede, Türk- ilişkileri ile ’deki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Kremlin, liderlerin siyasi ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini de görüştüklerini belirtti. Kremlin’ın açıklamasında “görüşmede ‘terör örgütleriyle’ mücadelede işbirliğine karşı mücadele vurgusunun yapıldığı” belirtildi.

Kremlin’in yayınladığı basın bülteninde “’un ’den temizlenmesi operasyonu tartışıldı. Liderler Suriye krizinin son bulması hakkında fikirlerini paylaştılar. Rusya tarafı El ve El ile ilişkili gruplarla ılımlı grupların ayrıştırıldığından emin olunması gerektiğine dair vurgularda bulundu. 10 Ekim’de bu çerçevede gerçekleştirilen Türkiye-Rusya üst düzey görüşmeleri, karşılıklı siyasi, ticari, ekonomik işbirliği başlıkları tartışıldı.” denildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Kabil'de seçim merkezine canlı bomba saldırısı: En az 30 ölü

Anadolu Ajansının haberinde şu ifadeler yer aldı: “İki liderin, Türk-Rus ilişkilerini normalleştirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları görüşmede, ’e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı. Erdoğan’ın harekatı hakkında da Putin’e bilgi verdiği görüşmede, bölgenin güvenliği açısından DAİŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle ortak mücadelenin büyük önem taşıdığına işaret edildi.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın