Putin ve Erdoğan arasında Musul ve Suriye görüşmesi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ekim 2016 | 18 Muharrem 1438 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ve Devlet Başkanı Vladimir telefonla görüştü. Görüşmede, Türk- ilişkileri ile ’deki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Kremlin, liderlerin siyasi ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini de görüştüklerini belirtti. Kremlin’ın açıklamasında “görüşmede ‘ örgütleriyle’ mücadelede işbirliğine karşı mücadele vurgusunun yapıldığı” belirtildi.

Kremlin’in yayınladığı basın bülteninde “’un DAEŞ’den temizlenmesi operasyonu tartışıldı. Liderler Suriye krizinin son bulması hakkında fikirlerini paylaştılar. Rusya tarafı El ve El ile ilişkili gruplarla ılımlı grupların ayrıştırıldığından emin olunması gerektiğine dair vurgularda bulundu. 10 Ekim’de bu çerçevede gerçekleştirilen -Rusya üst düzey görüşmeleri, karşılıklı siyasi, ticari, ekonomik işbirliği başlıkları tartışıldı.” denildi.

Anadolu Ajansının haberinde şu ifadeler yer aldı: “İki liderin, Türk-Rus ilişkilerini normalleştirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları görüşmede, Halep’e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı. Erdoğan’ın Fırat Kalkanı harekatı hakkında da Putin’e bilgi verdiği görüşmede, bölgenin güvenliği açısından başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle ortak mücadelenin büyük önem taşıdığına işaret edildi.”

İlgilinizi Çekebilir:  Binali Yıldırım Singapur'da: DAEŞ ortak tehdit

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?