Prens Salman’dan operasyon açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018 | 28 Recep 1439 Cumartesi 17:22

Suudi Arabistan, ’de Beşar Esed rejimine yönelik , İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen askeri operasyona tam destek verdiğini açıkladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’deki askeri hedeflere yönelik gerçekleştirdiği operasyona tam destek veriyoruz.” denildi.

güçlerinin birkaç yıldan beri Suriye halkına acımasız katliamlar sürdürdüğüne dikkati çekilen açıklamada, söz konusu askeri operasyonun, uluslararası yasaklı kimyasal silahların aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu masum sivillere karşı kullanmaya devam edilmesine cevap olarak yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Suriye’nin askeri operasyonlara maruz kalmasının sorumlusunun rejim olduğuna vurgu yapıldı. ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye rejimine yönelik saldırısı kapsamında, başkent Şam yakınında bir araştırma merkezi, ’un batısında yer alan bir kimyasal deposu ile kimyasal silahlarla ilişkili bir komuta merkezinin vurulduğu açıklanmıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın