Polonya: DAEŞ’e karşı bize akıl vermeyin tank verin

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Şubat 2018 | 2 Cemaziyelahir 1439 Pazar 06:32

Başbakanı Mateusz Morawiecki, ’nın ve DAEŞ ile mücadele edebilmek için daha çok tanka ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Münih’te düzenlenen Uluslararası Güvenlik Konferansı kapsamında konuşan Morawiecki, “Daha çok tanka ve daha az analiz merkezine ihtiyaç duyuyoruz, analiz merkezlerinin sayısı yeterli” dedi ve bu silahların ‘DAEŞ ya da Rusya gibi konvansiyonel bir rakiple mücadelede önemli‘olduğunu kaydetti.

“GÜVENLİK KONUSUNDAKİ GÖREVLER YERİNE GETİRİLMELİ”

Rusya’nın ‘enformasyon savaşı’ konusunu Avrupa ve dünyadaki siyaset gündemine taşıdığını söyleyen Morawiecki, “Avrupa’da güvenlikten bahsettiğimiz zaman, Rusya konusunun uzun süredir ’nin (AB) yetki alanından çıkarak tüm Avrupa’nın ve ’nun önünde durduğunun farkında olmamız gerekir” diye konuştu ve tüm ülkelerini, gayrisafi yurt içi hasılalarının yüzde 2’sini giderlerine ayırma taahhütlerini yerine getirmeye çağırdı.

POLONYA’NIN RUSYA ENDİŞESİ

Polonya, bir süredir Rusya’nın saldırısına maruz kalma ihtimalinden söz ediyor ve bu çekincesini her fırsatta dile getiriyor.

Rusya ile ilişkilerin gerginleşmesi üzerine Polonya, Rusya’ya karşı 35 bin kişilik bir paramilis gücü kurmaya da karar vermişti.

Öte yandan de, gücüne ilişkin endişeleri ortadan kaldırmayı amaçlayan “Atlantik Kararlılık Operasyonu” kapsamında Polonya’da konuşlandırmaya başlamıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın