PKK’ya çağrı: Derhal terk edin!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Kasım 2016 | 16 Safer 1438 Çarşamba 23:17

’ta güçleri Sincar (Şengal) cephesi komutanlarından General Sime Boseli, terör örgütü ’nın ’a bağlı Sincar ilçesini, “ikinci Kandil” yapma hayaline izin vermeyeceklerini belirterek, “PKK’nın, Şengal’i savaşsız bir şekilde terk etmesini diliyoruz. PKK, kan dökülmesine yol açmadan bölgeyi derhal terk etmelidir.” dedi.

General Boseli, terör örgütü PKK’nın Sincar’da çocuk kaçırma, ev yıkma ve adam öldürme gibi eylemlerinin “kabul edilemez bir noktaya” geldiğini ifade etti.

Herhangi bir çatışma yaşanmadan ve kan dökülmeden PKK’nın Şengal’i terk etmesini istediklerini dile getiren Boseli, şunları söyledi:

“PKK, kan dökülmesine yol açmadan bölgeyi derhal terk etmelidir. Şengal halkını rahatsız eden evlerin yakılması, çocukların kaçırılması ve erkeklerin öldürülmesi olaylarının faili PKK’dır. PKK, Şengal’i ikinci Kandil yapabilmek için her türlü vahşeti uyguluyor. Fakat PKK’nın bu ham hayalinin Şengal ve çevresinde gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz. Şengal halkı, geleceğiyle ilgili kararını kendi verecektir. Bunu sağlayacağız. PKK’nın da bu şehirde kalmasına hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz.”

İlgilinizi Çekebilir:  Filistinli STK'lardan 'gerçek mermi' başvurusu

Boseli, PKK’nın Şii terör grubu Haşdi Şabi milisleriyle kol kola hareket ederek Sincar’ı istikrarsızlaştırmak için her türlü yola başvurduğunu, bu iki örgütün kadın ve çocukları kaçırarak altına aldığını vurguladı.

sınırında Musul ve ’in batısında yer alan Sincar ilçe merkezinin Peşmerge kontrolünde olduğunu ancak çevredeki 13 köyün hala DAEŞ’in elinde bulunduğunu aktaran Peşmerge Komutanı, güçlerinin desteğiyle bu köyleri de kurtaracaklarını dile getirdi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın