PKK’lılar Avrupa Konseyi binasına saldırdı!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Nisan 2018 | 20 Recep 1439 Cuma 01:19

’nın Strazburg kentindeki Konseyi binası, terör örgütü /PKK yandaşlarının saldırısına uğradı.

Edinilen bilgiye göre, Konseyin birçok kuruluşunun çalışmalarını sürdürdüğü Agora binasına zorla giren terör örgütü yandaşları polisle çatışarak binaya zarar verdi.

30 ki̇şi̇li̇k güvenli̇k duvarını aştılar, bi̇naya öcalan dövi̇zi̇ astılar

Yaklaşık 30 kişinin kontrolünü aşarak Avrupa Konseyinin ek binası Agora’ya girerek, 600’e yakın kişinin çalıştığı binaya terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın bırakılması yönünde bir döviz astıkları belirtildi.

terör yandaşları çok sıkı korunan güvenli̇k duvarını nasıl aştı?

Terör örgütü yandaşlarının çok sıkı korunan ve manyetik kartlarla açılan güvenlik bariyerini nasıl geçtikleri bilinmezken, çevredeki Fransız polisinin gruba geç ettiği ifade ediliyor.

Bi̇nanın camlarını kırdılar, çalışanlar başka katlara götürüldü

Binanın camlarını kıran terör örgütü yandaşlarının, ardından polisin müdahalesiyle uzaklaştırıldığı, çalışanların ve için Agora binasında bulunan birçok ülkeden uzmanın ise güvenlik önlemi çerçevesinde binanın başka katlarına götürüldüğü öğrenildi.

Daha önce de saldirmişlardı

PYD/PKK yandaşları daha önce de Avrupa Konseyi binalarına saldırıda bulunmuş ve maddi hasar vermişti.

Konseyin girişindeki araç parkında terör örgütü bayrakları ve PKK elebaşı Öcalan posterleriyle uzun zamandan bu yana toplanarak düzenleyen PYD/PKK yandaşlarına Fransız makamlarının müdahalede bulunmaması tepkiye neden olmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın