PKK sivilleri hedef alan saldırılarına hız verdi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Kasım 2016

HDP’li vekillerin gözaltı süreci saldırılarını artıracağı gözlenen PKK örgütü , Diyarbakır’da sivilleri de hedef alan bombalı araç saldırısı gerçekleştirdi.
Anadolu ajansının haberine göre  Merkez Bağlar ilçesinde sabah 08.00 sıralarında Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada PKK militanalrı tarafından  bomba yüklü araç patlatıldı.

Saldırıda 2 polis memuru ve 6 vatandaş hayatını kaybetti, aralarında çocukların da bulunduğu 100’ü aşkın kişi yaralandı.

Saldırıya kimi durakta, kimi okula giderken yakalandı

Bağlar ilçesinin en işlek yeri olan Aydın Arslan Bulvarı’nın, Medine Bulvarı ile Emek Caddesi’nin kesiştiği yerde düzenlenen saldırıda yine vatandaş oldu.

Patlamaya okula giden öğrenciler ile işe giden vatandaşlar da yakalanırken, yaralanan yüzlerce kişiden kimi durakta otobüs beklerken kimi aracıyla işe giderken saldırıya uğradı.

6 bina büyük zarar gördü

PKK’lı teröristlerin bir tondan fazla patlayıcıyla gerçekleştirdiği saldırıda yüzlerce ev ve iş yerinde hasar oluştu.

Şiddetli patlamayla 6 bina ağır hasar görürken, çok sayıda evin duvarının yıkılması sonucu bazı vatandaşlar enkaz altında kaldı.

Bir kilometre uzaktaki evler bile hasar gördü

Patlamanın etkisi ile bir kilometre uzaklıktaki ev ve iş yerlerinin dahi camları kırıldı. İş yerinde hasar oluşan esnaf, onarım ve temizlik çalışması yaparken, ağır hasara uğrayan iş yerlerinin sahipleri yaşadıkları şoku atlatmaya çalışıyor.

Patlamanın ardından çok sayıda velinin, çevredeki okullardaki çocuklarını aldıkları gözlendi.

İlgilinizi Çekebilir:  ODTÜ tuvaletlerinde kadın-erkek ayrımı kalktı

Mart ayından bu yana 80 vatandaş hayatını kaybetti

Terör örgütü, 13 Mart’ta Ankara Kızılay Meydanında düzenlediği 36 kişinin yaşamını yitirdiği 19’u ağır 125 kişinin yaralandığı saldırının ardından vatandaşa yönelik saldırılarını daha da artırdı.

Hakkari’de 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti 1. sıra adayı Ahmet Budak, İçişleri Bakanlığınca Erciş Belediyesi Meclis üyeliği için görevlendirilen Latifiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Şerif Doğu, AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu ve AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert’in de aralarında bulunduğu 80 vatandaş hayatını kaybederken, 449’u ise yaralandı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?