PKK Sincar’da çok namlulu füze imalatına başladı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 | 11 Rebiülahir 1438 Pazartesi 22:05

Başbakan Binali Yıldırım’ın seyahati  terör örgütü ’nın Sincar’daki imalathanelerini ortaya çıkardı. Kandil’deki üssünü boşaltan   ağırlığı Sincar bölgesine verirken burada  çok namlulu füze üreten bir de imalathane kurdu.Bununla da yetinmeyen bir AB ülkesinden 30 milyon Euro’ya güdümlü tank savar füzesi Tow  satın almayı da başardı.

 

ÇOK NAMLULU FÜZE İMAL EDİYOR     

Edinilen bilgilere göre, -İran ve ’nin taşeronluğunu üstlenen terör örgütü PKK,  kabiliyetini de artırdı. ABD ve diğer müttefikler PKK’nın Suriye kolu ’yi ve mühimmata boğarken, bununla da yetinmeyen örgüt füze imalathanesi kurdu. ABD’nin bölgedeki kelle avcıları örgütü Blackwater’dan teknik destek alan  PKK’nın çok namlulu füze imal etmeyi başardığı belirlendi.

 

30 MİLYON EUROYA 10 TOW FÜZESİ

Öte yandan PKK bununla da yetinmediği ortaya çıktı. ’ın da kullandığı ve ABD ile Almanya’nın da aralarında  bulunduğu bir kaç ülkesinde üretilen ve tanklara karşı etkili olan  güdümlü tanksavar füzesi TOW’u da ele geçirmeyi başardığı bildirildi. bilgire göre, AB ülkelerinden 30 milyon Euro karşılığında 10 Tow füzesi aldı.

İlgilinizi Çekebilir:  BM Filistin Yönetimi’nin Ramallah gösterisine müdahalesini kınadı

 

ABD YARDIMLARI SİNCAR’A

Bu arada terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki gücünü artırmak için de çeşitli yollar kullandığı bildirildi. Başta Irak merkezi hükümeti, Barzani ve bazı Kürt   aşiretlerin ve Sincar’ı terk etmesi için baskı yaptığı PKK buralarda gıda ve giyecek yardımı yapmaya başladı. ABD ve AB ülkelerinin aracılığı ile Suriye’nin  kuzeyine gönderdiği gıda ve lojistik maddelerine el koyan PKK’nın bunları Sincar bölgesindeki  halka bedava dağıttığı ifade edildi.

AVAZTÜRK / Ali Çavuş

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın