PKK/PYD’nin Afrin siyasi sorumlusu tutuklandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2018 | 19 Zilkade 1439 Çarşamba 18:52

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Gaziantep’te düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp Mersin’e getirilen, terör örgütü PKK/’nin sözde İçişleri Bakanının kardeşi ve sözde sorumlusu Kava Muhammed Bayram, tutuklandı.

 

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Gaziantep’te düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp Mersin’e getirilen, terör örgütü PKK/PYD’nin sözde Afrin İçişleri Bakanının kardeşi ve sözde Afrin siyasi sorumlusu Kava Muhammed Bayram, tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin’deki İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesi () ekipleri, terör örgütü PKK/PYD’nin sözde Afrin İçişleri Bakanının kardeşi ve Afrin siyasi sorumlusu Kava Muhammed Bayram’ın, yaklaşık 1 yıl önce dışı yollarla ’ye giriş yaptığı ve Mersin’e geldiğini belirledi.

Şüphe üzerine zanlıyı takibe alan ekipler, Bayram’ın Mersin’den Gaziantep’e geçtiğini ve Şahinbey ilçesi Bey Mahallesi’nde sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı bir mahallede yaşamaya başladığını tespit etti.

İlgilinizi Çekebilir:  İNCE : Cumhurbaşkanı adayıyım, gündemimde belediye başkanlığı yok

Ekipler, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığının desteğiyle düzenlenen operasyonda zanlıyı yakalayıp, sorgulanmak üzere Mersin’e getirdi. Zanlı, sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Bayram’ın, Türkiye’de rahat hareket etmek için Geçici Koruma Yabancı Kimliği de aldığı tespit edildi.

Sözde Afrin siyasi sorumlusu Bayram’ın ayrıca yasa dışı yollarla ’a geçmek için sahte pasaport almaya çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan zanlının Selahattin isimli bir kardeşinin de örgütün sözde Kıbrıs Rum Kesimi sorumlusu olduğu ve oraya gelen Kürtlerden “bağış” adı altında para topladığı ve kısa bir süre önce geçirerek öldüğü bildirildi.

Kava Muhammed Bayram, Jandarma ekiplerince Gaziantep’te 28 Temmuz’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak Mersin’e getirilmişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın