Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

PKK/PYD DAEŞ’li ailelerin çocuklarını Türkiye’ye karşı savaştıracak!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ağustos 2019 | 18 Zilhicce 1440 Pazartesi 14:01

/YPG, işgal ettiği bölgelerdeki kamplara sürdüğü sivillere yaşam hakkı tanımıyor. Kısıtlı koşullarda barındırılan esirlere PKK’nın son uygulaması ise akıllara durgunluk verici…

Terör örgütü PKK/YPG, bazı kamplarda kalan 13 yaş üstü erkek çocukları zorla ailelerinin elinden alarak “” adı altında örgütsel propaganda yapmak için topluyor.

Fetih Medya ihbar hattına ulaşan bir okurumuz aktardığı bilgiler durumun vahamiyetini gözler önüne seriyor.

Bölgede kampta esir olarak tutulan Ümmü Muhammed 13 yaşındaki oğlu Hasan için endişeli. Oğlunun tedrisat (eğitim) amacıyla PKK’lı teröristler tarafından alıkonduğunu söyleyen anne, oğlundaki değişiklere tanıklık ettiğini kaygı ve üzüntü ile anlattı. Ümmü Muhammed Fetih Medya’ya yaptığı açıklamada: “Bayram iznine eve salmışlar. Oğlum da geldi. Oğlum 7 yaşından beri 5 vakit namazını kaçırmayan hatta babası sağ iken bizleri dahi namazına kaldıran bir çocuktu. Geldiğinin ikinci günü namazına kaldırmak istedim. Uyuycam dedi. Biraz ısrar edince kalktı. Kıldı kılmadı bilmiyorum ama gevşekliği görülüyordu. Sonra gündüz namaz konusunda ısrarcı olunca hiç tahmin etmediğim şey başıma geldi. Dedim ki oğlum “namazını kıldın mı sen?” O da bana dedi ki “Anne biz yanlış inanıyoruz. Bazı şeyleri bizim sorgulamamız gerekir. Dini konularda yanlış inanmışız. Ben artık namaz kılmak istemiyorum” deyince dünyam yıkıldı. Şu günümü göreceğimi bilseydim dünyaya gelmek istemezdim. “dedi. Üzüntüye boğulan anne, esaretlerinin üzerine daha zor bir imtihanla karşılaştıklarını söyledi.

Ancak Ümmü Muhammed şanslı olan annelerden. Çünkü çocuğundan hiç haber alamayan aileler de var. Tunuslu Ümmü Zehra bunlardan biri.

Ümmü Zehra olarak bilinen Tunus asıllı anne ise ’da oğlu ile birlikte esir alınmış. Sonrasında iki kez oğlunu görebilen acılı anne oğlundan hiçbir haber alamıyor. Ümmü Zehra oğlunun canından endişe ettiğini söylüyor.

“Uyumsuz çocuk”lara izin verilmiyor! 

Edinilen bilgiye göre PKK’nın uzantısı terör örgütü YPG “Tedrisat” adını verdiği eğitimler ile DAEŞ’ten devşirdiği çocukları kendi saflarına katmaya çalışıyor. Eğitimler sonucu istedikleri verimi alamadıkları çocuklara bayram ziyareti için izin verilmediği, sıkı gözlem altına alınan bu çocuklara “uyumsuz” ismi takıldığı söyleniyor.

Uyumsuz çocuklar teröristlerin anlattıkları karşısında direnen onların dini ve fikri yapılarını reddedenler olarak biliniyor.

Çocuklar üzerindeki bu çalışmayı daha önce DAEŞ de uygulamıştı. DAEŞ örgütünün senelerce süren bu çalışmasını, PKK/YPG’li teröristler Pedagog ve Psikiyatri dalında doktorlar eşliğinde 3-4 haftaya indirildiği gözleniyor.

Beyinleri yıkanarak ve fikri anlamda eğitilen çocuklar olası bir saldırıya karşı veya Türkiye ile muhtemel bir savaşta ön saflarda kullanılacakları iddia ediliyor.

Kaynak: Fetih Medya

Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.