PKK operasyonu: 10 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Şubat 2017 | 29 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 16:00

’te güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 10 ’lı ölü, 2 ’lı sağ olarak ele geçirildi. Çatışmalarda 1 ve 1 korucu hafif yaralandı.

Fetih Medya
[Fotoğraf: AA]

Ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü Bitlis’te 20 Şubat’ta Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı birlikler tarafından ‘Şehit Güvenlik Korucusu Nihat Çaprak-41 Operasyonu’ başlatıldı. Merkeze bağlı Sehi Ormanları bölgesinde başlatılan operasyonda, güvenlik güçleri, Cuma günü bir grup PKK’lı ile karşılaştı. Güvenlik güçlerinin, ‘Teslim ol’ çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3’ü kadın 8 PKK’lı öldürken, 2 PKK’lı ise sağ yakalandı. Devam eden operasyonda sonraki saatlerde 2 PKK’lı daha öldürüldü. bölgesinde PKK’lılara ait sığınak ve barınaklarda ise çok sayıda , mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Çatışmalarda 1 asker ile 1 köy korucusu ise hafif yaralandı. Yaralı asker ve korucu Bitlis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, konuyla ilgili İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk de yaptı. Bitlis’e gelen Bitlis Polisevi’nde STK temsilcileri ve kanat önderleriyle toplantı yapan Bakan Yardımcısı Öztürk, bölgedeki operasyonların hava destekli olarak sürdürüldüğünü söyledi. Bakan Yardımcısı Öztürk, PKK’ya ağır darbelerin indirildiğini, bu operasyonların bölgedeki tüm PKK’lılar bitinceye kadar da sürdürülüceğini söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  TIR dehşet saçtı: Çok sayıda yaralı var

Askeri araca saldırı

- karayolunun 20’nci kilometresinde bulunan Köyü mevkiinde daha önce PKK’lılarca yol kenarına döşenmiş bir patlayıcı, saat 10.30 sıralarında, askeri bir aracın geçişinden hemen sonra patlatıldı. Meydana gelen patlamada yaralı ve can kaybının olmazken karayolunda hasar oluştu. Patlamanın ardından bölgeye jandarma ve ambulans ekipleri sevk edildi.

Bölgeye ulaşan jandarma ekipleri, Mardin-Diyarbakır karayolunu çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Daha sonra bölgeye giden olay yeri inceleme ekipleri, patlamanın olduğu noktadan metal parçaları ve toprak numuneleri aldı. Olay yeri incelemesinin ardından yol onarım çalışmaları başlatıldı.

Kaynak: DHA

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil