PKK elebaşılarından Karayılan’ın sağ kolu öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Şubat 2017 | 23 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 12:00

’in ilçesinde ’ya yönelik operasyonda, örgütün elebaşılarından Murat Karayılan’ın yakın korumalığını yapan Behzat kod adlı üyesinin etkisiz hale getirildiği öğrenildi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lıların batı illerinde düzenlenen saldırıları organize ettiği, ve polis noktalarında keşif yaptığı tespit edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 11 Şubat’ta Nusaybin ilçesinin Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Kuruköy, Ömerli’nin Sulakdere ve Aytepe ile Artuklu’nun Yardere ve Ahmetli mahallelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir” operasyonu sürüyor.

Polis ve jandarma ekiplerinin yürüttüğü operasyonda, Nusaybin ilçesine bağlı Kuruköy’de tespit edilen ve etkisiz hale getirilen PKK’nın sözde 2 üst düzey mensubunun batı illerinde düzenlenen terör saldırılarını organize ettiği öğrenildi.

PKK’nın sözde sorumlularından Behzat ve yardımcısı Rojhat kod adlı teröristlerin yapılan incelemelerde batı illerinde asker ve polis noktalarında için keşif yaptığı belirlendi.

İlgilinizi Çekebilir:  Bildirge sonrası Erdoğan'dan açıklama

Behzat kod adlı PKK’lının, PKK’nın elebaşılarından Murat Karayılan’ın yakın korumalığını yaptığı, en önemli ve güvendiği isimlerin başında yer aldığı tespit edildi.

Sözde metropol sorumlusu da ondan talimat alıyordu
’da tutuklanan PKK’nın sözde Akdeniz metropol sorumlusu “Halo Dayı” kod adlı Eyüp Ç’nin, Mardin’in Nusaybin ilçesinde dün gerçekleştirilen operasyonda ölü ele geçirilen örgütün üst düzey iki mensubundan Behzat kod adlı teröristen talimat aldığı belirlendi.

Mardin’den ’ya kadar olan bölgede PKK’nın sözde sorumlusu olduğu belirlenen Eyüp Ç’nin, Nusaybin ilçesinde PKK’ya yönelik başlatılan “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir Operasyonu”nda dün ölü ele geçirilen örgütün üst düzey iki mensubuyla irtibatlı olduğu ortaya çıktı.
Eyüp Ç’nin, özellikle örgütün sözde Türkiye sorumlularından Behzat kod adlı teröristten talimat aldığının tespit edildiği öğrenildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın