Piyango Bileti Alanlara Güzel Bir Teklif!

Yazar: Musa Yıldız - Yazının Tarihi: 26 Aralık 2017 | 8 Rebiülahir 1439 Salı 10:24

Kendi inanç ve değerlerinizden, ilke ve prensiplerinizden taviz vererek belirsizlik içerisinde piyango biletinin çıkmasını bekleyeceğinize; gelin bütün paraları haksız olarak tek elde toplayan bu kapitalist sistemler ve şahıslar ile büyük bir organize ile savaşalım ki; böylece belirsizlik içerisinde değil de tam bir kesinlik neticesi ile hakkımız olanı bu zalimlerden alalım.

Piyango bileti, belirsizlik içerisinde bir tükeniş; kapitalizm ile ise kesinlik içerisinde bir diriliş neticesidir.

Elinize alın da hemen savaşalım demiyorum çünkü bunun için öncelik olarak organizeli bir bilinç ortaklığı gereklidir. Ümmet olarak duygularımız bile uzlaşamıyor, zülme karşı nasıl organize olacağız? Bu sebeple ilk olarak çocuklarımıza bunu öğretmeli, bu bilinç ile büyütmeli ve bu iman ile diriltmeliyiz. Mesela şimdi üzerinden Kapitalizm ile alakalı geniş çaplı bir araştırma yapın ve daha sonra da bunu kendi aile fertlerinize tek tek öğretin. Kapitalizmden nefret eden bir aileniz olursa, gelecek nesiller bu anlamda daha farklı kazanımlar ile ilerler.

Kapitalizme olan tepkimiz, Kur’an ve Sünnet merkezli olmalı; bu önemli kaynaklar, mekanizması olarak kullanılmalıdır. Aksi takdirde kapitalizme olan tepkimiz komünist ve sosyalistlerden çok da farklı olmaz. Zafer, ancak Kur’an merkezli bir organize birlikteliği ile mümkündür.

Evet, ben bir olarak inancımı ihtimallere sunup ilke ve prensiplerimden taviz veremem. Çekinmeden söylüyorum ki; piyango bileti haramdır ve kesinlikle almıyorum!

Tabi bunun dışında bir de Hristiyan bayramını kutlayan var! Aslında fazla söze gerek yok ama daha önce söylediğim bir kaç şeyi tekrar söylemeden de geçemeyeceğim: Ey Müslümanım diye “elhamdulillah” çeken kardeşlerim! Bayramlarını kutlamak için can attıklarınız, henüz yakın zamanda ’de İslam kardeşleriniz olan bacılarınıza eden pisliklerdir. Unutmayın! Çocuklarınızı öldürenleri, bayramlarını kutlayarak razı edemezsiniz.

Ve en önemli sorunumuz da

Yer altı zenginliklerini kullanamayan yer üstü varlıkları ile yer üstünü kullanamayan kabirdeki ölüler arasında ne fark var ki…?

Bilmem kaç sabah daha zilletin şu baskın gölgesi, güneşimizi engelleyecek!
Bilmem kaç slogan zilleti anlatırken, izzeti ruhumuzda diriltecek!
Özgürlük tercih meselesi iken, kölelik kaderimiz olamaz!
Zilleti kaderimiz olarak görmeye devam edersek, izzeti rüyamızda bile göremeyiz.
Harekete geçirmeyen düşünceler sizin değil; kırbacını yediğiniz efendilerinizin sizin için uygun gördüğü düşüncelerdir.
Düşünceler özgürlüğe firar edince, kurşunların bedenlere olması kaçınılmazdır.
Özgürlüğün gerçek yolu, kurşunları bedenlere hapsetme cesaretinde gizlidir.

Dediğimiz gibi: Piyango bileti, belirsizlik içerisinde bir tükeniş; kapitalizm ile savaş ise kesinlik içerisinde bir diriliş neticesidir.

Zincirler kırılmaya, zihindeki putlar da yıkılmaya mahkum edilmeli.

Allah’ı birle ve özgürleş ey kardeşim!

Allahu Akbar! ☝🏻

 

Yazan: Musa Yıldız 

Medya

*Yayınlanan yazılar yazarlarımız sorumluluğu altındadır.

Bir Yorum Yazın