Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Pentagon’dan PKK’ya İHA eğitimi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2019 | 22 Muharrem 1441 Cumartesi 09:47

Pentagon, Fırat’ın doğusundaki / PKK’lı teröristlere İHA eğitimi vereceğini açıkladı.

ABD Bakanlığı Pentagon, Suriye’de Fırat’ın doğusundaki doğusundaki YPG/PKK’lı teröristlere İHA eğitimi vereceğini açıkladı.

Suriye’de sözde DEAŞ’a karşı koalisyonu adıyla faaliyet gösteren ABD askerleri, 15 Eylül’de Tel Abyad’ı etmişti. Burada terör örgütü YPG/PKK elebaşları ile görüşen ABD’liler toplantı sonrası bir açıklama yayınladı. Teröristlerden ‘bölgede yaşayan sivil ve askeri liderler’ diye bahsedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ mekanizmasındaki ilerleme ve konsey liderlerinin halkı güvenli tutma yönündeki çabaları ele alındı. mekanizmasının ilk safhasında iyi ilerleme olduğunu görüyoruz. ve SDG (PKK), Türkiye’nin endişelerini gidermek adına tahkimatları belirlemek ve kaldırmak için birkaç devriye gerçekleştirdi.”

Resmi açıklamada bu ifadelere yer verilse de kapalı kapılar ardında önemli pazarlıklar yapıldı. ’nin yerel kaynaklara dayanarak verdiği habere toplantıda teröristler için Deyrizor’da bir yeni bir merkezi kurulması kararlaştırıldı. El Ömer bölgesinde kurulacak bu merkezinde teröristlere silah eğitiminin yanı sıra İHA eğitimi de verilecek. Gelişmeler, sınırda gözlem noktası ve üsler kurarak Türkiye’ye karşı bunları terör örgütüne eden ABD’nin, PKK’lılara gelişmiş insansız hava araçları edebileceğini gösteriyor.

Kaynak: Haber7

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.