Ortaklığı kurdular! Hedefleri Türkiye ve İran

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Nisan 2018 | 5 Şaban 1439 Cumartesi 13:10

’ın başkenti Riyad’da, Körfez İşbirliği (KİK) üyesi ülkelerin yanı sıra ve Ürdün’den temsilciler ile ABD Merkez Kuvvetler Komutanı () Orgeneral Joseph Votel’in katılımıyla -ABD toplantısı yapıldı.

Suudi Arabistan Başkanı Feyyad bin Hamid er-Ruveyli ile Votel’in ortaklaşa başkanlık ettiği toplantıda, ABD’nin 2018 yılı savunma stratejisi, güvenlik, bölgesel konular ile terörle mücadelenin ele alındığı belirtildi.

Di̇kkat çeken zamanlama

İki gün süren toplantıya ’ı temsilen Genelkurmay Başkanı Ganim bin Şahin el-Ganim katıldı. Toplantının, Suriye’de Fırat’ın doğusuna konuşlandırılacak Arap Gücü haberlerinin medyaya yansımasından hemen sonra yapılması dikkat çekti.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail, öldürdüğü Filistinlinin ailesine utanmadan para cezası kesti!

Hedefleri̇ türki̇ye ve i̇ran i̇ddi̇ası

ABD medyasında çıkan haberlerde kurulacak “Arap Gücü”nün Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır tarafından desteklenmesinin istediğini belirtiliyordu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr de ülkesinin kurulacak güce destek vereceğini açıklamıştı. Söz konusu gücün, ABD ve İsrail şemsiyesi altında, başta İran olmak üzere, ’ye karşı kullanılacağı yorumları yapılıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın