Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt:”Yüzyılın Anlaşması İsrail’deki Siyasi Şartlara Bağlı”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2019 | 13 Zilhicce 1440 Çarşamba 00:12

’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi ’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi :“Yüzyılın Anlaşması İsrail’deki Siyasi Şartlara Bağlı”

ABD’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, ’ın Yüzyılın Anlaşması’nın siyasi kısmının lanse edilmesinin İsrail parlamentosu seçimlerinden önce mi olacağı yoksa sonraya mı bırakılacağı konusunda henüz herhangi bir karar vermediğini söyledi.

Greenblatt, Trump’ın danışmanlarının başta geleni ve damadı Jared Kushner’in dünyasına geçtiğimiz ayı sonunda yaptığı kapsamlı ziyarete işaret ederek Amerikan planındaki siyasi kısmın lanse edilmesi konusunda herhangi bir neticeye varılamadığını söyledi.

Greenblatt, Yüzyılın Anlaşması’nın siyasi kısmının lanse edilmesinin İsrail’deki siyasi şartlara bağlı olduğunu söyledi.

Greenblatt bugün (13 Ağustos Salı) sabah Bloomberg kanalının kendisiyle yaptığı röportajda Yüzyılın Anlaşması’nın siyasi kısmıyla ilgili herhangi bir bilgi vermek istemedi.

Greenblatt açıklamalarında, ABD’nin Başkanı Mahmud Abbas’ı veya genelde yönetimini değiştirme gibi bir niyetinin olmadığını ve Abbas’ın görüşme masasına dönmesini ümit ettiğini söyledi.

Greenblatt, Filistin – İsrail sorununun ancak doğrudan yoluyla çözülebileceğini, ABD’nin veya Birliği’nin dikte etmesiyle çözülemeyeceğini dile getirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.