Onlarca Kudüslüyü evini terketmeye zorlayan siyonist karar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Kasım 2018 | 11 Rebiülevvel 1440 Pazartesi 00:11

Şeyh Cerrah Mahallesi’nde oturan Onlarca Kudüslüyü evini terketmeye zorlayan karar

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı bir habere göre İsrail Yüksek Mahkemesi, altındaki ’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nden bir ailenin, evlerinden kovulması konusunda verilmiş bir kararın temyizi için dava açılmasını zaman aşımı gerekçesiyle reddetti ve oturdukları binanın mülkiyetini tartışmama yönünde karar verdi.

Bu karar bazıları henüz süt çağında otuzu çocuklardan oluşan 40 kişilik bir geniş ailenin evlerinden tamamen çıkarılması ve sokağa atılması anlamına geliyor.

Kararın aynı zamanda aynı mahallede ikamet eden ve evlerinden kovulma tehdidiyle karşı karşıya olan onlarca Filistinli açısından da tehlike oluşturduğu dile getirildi.

Temyiz talebinde bulunanlar, 1956’dan beri Şeyh Cerrah Mahallesi’nde ikamet eden büyük Sabbağ ailesinin fertleriydi. Bunlar Yafa asıllı ve siyonistlerin 1948’de işgal devletini kurmaları döneminde Kudüs’e iltica etmiş durumdalar. Yafa’daki evleri ise hâlen duruyor.

İşgal yönetiminin Kayıpların Mülkleri Yasası adlı göstermelik bir yasaya dayanarak 1948’de evlerini terk etmeye zorlanmış mülklerine, bir daha etmemek üzere el koymuş durumda. O yüzden söz konusu ailenin Yafa’daki evlerine dönmelerine de izin verilmiyor.

Aile 2008’den beri Kudüs’teki evlerinden kovulmamak için yargı mücadelesi veriyordu. Ancak işgal devletinin sözde yüksek mahkemesi sonunda bu ailenin Kudüs’teki evlerine el koyulması ve evlerinin mülkiyetinin tartışılmaması yönünde karar verdi.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın