Oğul Ladin’den babası Usame Bin Ladin’e: “Çok değiştim”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Kasım 2017 | 14 Safer 1439 Cuma 01:52

’in kamuoyuna açtığı arşivlerde ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bin Ladin’in oğlu’nun babasına yazmış olduğu not da arşiv belgeleri arasında yer alıyor.

Oğul babasına hitaben:

 “Sevgili babacığım sizden ayrılmış bulunduğumda daha henüz 13 yaşımdaydım. Şimdi ise büyüdüm ve adamlığa kavuştum. Gördüğün zaman beni tanımayabilirsin bilmiyorum. Çünkü çok değiştim.

Allah’a hamd olsun ki istikrarlı bir hayat yaşıyorum. Ve Yüce Allah bana Saliha bir eş nasibetti.  Ve ondan senin ismini verdiğim bir erkek evlat, annemin ismi Hayriye’yi taşıması için bir kız çocuğu ile nimetlendirildim.”

Hamza bin Ladin Kimdir?

1989 yılında Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde dünyaya gelen Hamza Bin Ladin anne babasıyla birlikte Afganşstan’a hicret etti.
Dünya onu 2001 yılında ’ın  Gazne ilinde çekildiği belirtilen şiir okurkenki görüntüsü ile tanıdı.Fetih Medya  Fetih MedyaFetih Medya

Aralık 2005’te “Veziristan Mücahidi” başlığı ile yayınlanan videosunda Hamza bin Ladin’in savaşırkenki görüntüleri yer aldı.
Afganistan ve Pakistan arasında bulunan Veziristan bölgesinde Amerikan kuklası Pakistan hükümeti askerlerine karşı savaşıyordu.

Fetih Medya27 Aralık 2007’de gerçekleşen Benazir Butto’ya yönelik suikastın arkasında olduğu iddiaları basında yer alsa da; el-Kaide’nin eski sözcüsü ve Türkiye’nin yakalayıp ’ya teslim ettiği Süleyman Ebu Gays sorgusunda, Butto suikastı sırasında Hamza bin Ladin’in İran’da ev hapsinde olduğunu ve 2010’a kadar burada kaldığını söylemişti.

2 Mayıs 2011’de Pakistan’ın Abbottabad’da, Amerikan askerlerinin Usame bin Ladin’in evine düzenlediği sonucunda Usame Bin Ladin katledilirken eşleri Pakistan tarafından sorgulanmıştı. Usame bin Ladin’in eşlerine yapılan sorgulamalara göre Hamza bin Ladin’de babasıyla beraber  bu komplekste yaşıyordu ancak  ele geçen ölü veya diri ele geçirilenler arasında yoktu.  Baskında ele geçirilen bir mektupta, Usame bin Ladin’den  el-Kaide’nin üst düzey yöneticilerinden Atiye Abdurrahman’a yazılan satırlarda :” oğlu Hamza’nın ’da İslami eğitim görmesini ve bu sayede ’ın önündeki şüphelerin giderilmesine” katkıda bulunmasını arzu ettiği” geçmekteydi.

Ağustos 2015’te bir ses kaydı yayınlayan Hamza bin Ladin, kayıtta “savaşın Kâbil, Gazze ve Bağdat’tan Washington, , Paris ve Tel Aviv’e taşınması gerektiğinin görevleri” olduğunu belirmekteydi. Son olarak geçtiğimiz aylarda El Kaide üyelerine dünya genelindeki hedefler ve tağutlara karşı yapılacak savaşın nev’ine dair açıklamaların yapıldığı bir ses kaydı yayınlamıştı.

Hamza bin Ladin’den Suriye çağrısı: Acilen harekete geçin

Fetih MedyaFetih MedyaFetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın