O ülke Anıl’ı konuşuyor! Yanlışlıkla…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 | 19 Safer 1440 Pazar 12:10

Arjantin’e işi sebebiyle gelen 27 yaşındaki Anıl Baran isimli bir Türk genci, Buenos Aires’de düzenlenen karşıtı bir protestoya yanlışlıkla katıldığı iddia edildi.

Baran, polisin protestoculara gerçekleştirdiği sonrası gözaltına alındı. Arjantin basını ise yaşanan karışıklığa büyük ilgi gösterdi.

Birçok yayın kuruluşu gençle röportaj yaptı. Baran yaşanan olayı ise, “Salı günü Buenos Aires’e geldim. Ben başkenti bilmediğimden merkezi gezmek istedim. Bir yürüyüş olduğunu bilmiyordum” şeklinde aktardı.

Olayın yaşandığı Humberto Primo sokağına ulaştığında aniden 20 motosikleti gördüğünü söyleyen Baran, “ atamaya başladı. Plastik mermi kullanıyorlardı. Olaylardan 200 metre uzaktaydım ama beni de etkiledi. Diğer tarafa bütün insanlarla beraber yürüyordum. Bir motosikletli polis beni yakaladı. Bacaklarıma iki kez copla vurdu. Yabancı olduğumu ve kağıtlarımı göstermek istediğimi söyledim ama dinlemediler. Beni yere yatırdılar. Kelepçelediler” dedi.

Polis tarafından uzun süre karakolda tutulduğunu belirten Baran, “Yaklaşık 5 saat karakolda kaldık, bir yere gidemedik, kimseyi arayamadık, haklarım hakkında bir şey söylemediler. Karakola götürüldüğümde arkadaşlarımla konuşamıyordum. Bir boyunca beni böyle tuttular” ifadelerini kullandı.

Varan’a ek olarak Arjantin polisinin Paraguaylı Luis Fretes (36) ve adı açıklanmayan iki Venezuelalıyı da gözaltına aldığı bildirildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın