Nureddin Zengi Tugayları: “Şam’ın Fethi Cephesi Suriye direnişinin önemli bir grubu”

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ekim 2016 | 19 Muharrem 1438 Perşembe

’de rejime karşı mücadele eden en büyük silahlı gruplardan Şam’ın Fethi Cephesi hakkında Nureddin Zengi Hareketi sözcüsünden açıklama yapıldı.

Hareketin sözcüsü yaptığı açıklamada, Şam’ın Fethi Cephesi’nin ’ten çıkmasını istemelerini eleştirdi ve grubun “Suriye devriminin önemli bir parçasıdır.” açıklamasını yaptı.

Nureddin Zenki Hareketi Sözcüsü “Biz hiçbir gruba buradan gidin diyemeyiz, Şam’ın Fethi Cephesi Suriye direnişinin önemli bir grubudur. Kimse bizimle durmazken onlar hep bizlerle durdu, hatta onlara filanca grup bile diyemeyiz, onlar bizim kardeşlerimizdir.  Şam’ın Fethi Cephesi bizim kardeşimizdir. Biz Halep’in kuşatmasını kırmak için beraber el ele ile savaşacağız, Ateşkes hikayelerine ve buna benzer yalanlara doyduk, rejimini devirene kadar direnişimiz mücadelemiz devam edecek biiznillah.” ifadelerini kullandı.

Suriye’nin Halep kentinde rejime karşı mücadele eden Şam’ın Fethi Cephesi’nin terk etmesini başta İran, , istiyor. Ve son olarak Türkiye Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lozan’dan sonra yaptığı açıklamada, “Nusret Cephesi Halep’i terk et!” diye konuşmuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  PKK, Suriye'deki en kritik yerleri işgal ediyor

Nureddin Zengi hareketinin sözcüsünün yaptı açıklama:

Medyatimes

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?