Numan Kurtulmuş: “Sizlerin durumu Peygamber efendimiz’in (S.A.V.) az sayıda hicret ettiği muhacirlerin durumu gibidir”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2018 | 23 Cemaziyelevvel 1439 Cuma 14:46

Numan Kurtulmuş: “Sizlerin Durumu Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) Az Sayıda Hicret Ettiği Muhacirlerin Durumu Gibidir”

Sağlık Bakanlığı ile ’ın kamp alanındaki Sahra Hastanesi, , Türk Kızılayı ve Vakfı’nın ortak dağıtım noktası ile mutfağında incelemelerde bulunan Bakan Numan Kurtulmuş, ’nin yardım elini bütün mazlumlara ulaştırmaya çalışan kuruluşların bu kamplarında yürüttüğü çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile birlikte 5 bin ailenin oluşturduğu 25 bin kişinin kaldığı Maynargona 2 bölgesinde kurulan TİKA’nın yemek dağıtım merkezinde ve çocuklara yemek dağıttı. Duygusal anların da yaşandığı buluşmada Bakan Kurtulmuş ile eşi Sevgi Kurtulmuş’u ilgiyle karşılayan Arakanlı Sevgi Kurtulmuş’a uzun uzun sarıldı.

Mülteci kamplarında Rohingya müslümanlarına hizmet veren AFAD bünyesindeki Sağlık Bakanlığı Sahra Hastanesinin açılışını gerçekleştiren Bakan Kurtulmuş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın dağıtım merkezinde erzak ile çocuklara oyuncak dağıtarak, yine Diyanet Vakfı’nın bölgedeki su kuyusunu açtı. Bakan Kurtulmuş ayrıca Türk Kızılayı aracılığıyla mültecilere dağıtılmak üzere kurban kesti.

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın