“Müzakereler vakit kaybı, Filistin’in direniş hakkı var”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Şubat 2017 | 22 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 04:00

Norman Finkelstein: Müzakereler vakit kaybı, ’in direniş hakkı var  İsrail ile Fetih yanlısı Filistinli liderler arasında sürdürülen müzakereleri vakit kaybı olarak değerlendiren Amerikalı düşünür Norman Finkelstein, halkının İsrail işgaline karşı direniş hakkının olduğunu söyledi.

Amerikalı düşünür Norman Finkelstein, uluslararası tüm kanunlara göre Filistin halkının İsrail işgaline karşı siyasi ve askeri tüm alanlarda direniş hakkının olduğunu söyledi.

Kalkınma ve Siyaset Araştırmaları Merkezi’nin düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Finkelstein, “İsrail ile Filistin Yönetimi arasındaki müzakereler, vakit kaybı ve ciddiyetten yoksun çabalardan başka bir şey değil. Filistin halkının haklarının hiçe sayılmasından ötürü diyalog görüşmelerinde müzakerelerden tek istifade eden işgalcidir” dedi.

Finkelstein, “Müzakerelerde doğru olan, savaşı sahada kazandıktan sonra müzakerelere başlamaktır. tecrübesinde olduğu gibi savaş öncesinde değil” şeklinde konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:   Mısır’ın i̇nsani yardım tırları Gazze’ye ulaştı

Genel Sekreteri António Guterres’in, İsrail Dışişleri Eski Bakanı Tzipi Livni’yi yardımcılığına seçeceği yönündeki iddialar karşısında şoke uğradığını belirten Finkelstein, “’deki masumların katledilmesinde Livni’nin rolü büyüktür. Livni, uluslar arası hukuka inanmayan ama bir çok kez avukat olduğunu açıklayan birisidir. Uluslar arası hukukun gereğini yapması gereken , Uluslar arası hukuku hiçe sayan birisini nasıl olur da kurumda görevlendirebilir?” diye sordu.

Finkelstein, konuşmasının sonunda “Filistinliler, ahlaki düzlemdeki akıl ve fikir savaşını kazandı. Gazze’ye uygulanan ve İsrail’in Filistin’e karşı işlediği suçları açığa çıkarmak için daha fazla çaba harcanmalıdır” dedi.

Kaynak : Haber

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın