Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Nijerya’da rehabilitasyon merkezinde tutulan 259 kişi kurtarıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Kasım 2019 | 9 Rebiülevvel 1441 Çarşamba 14:47

polisi, ülkenin güneybatısında bulunan dini rehabilitasyon merkezinde tutulan 259 kişinin kurtarıldığını duyurdu. Ibadan Polis Sözcüsü Fadeyi Olugbenga, operasyonun son dönemlerde suiistimallerin yaşandığı dini rehabilitasyon merkezlerine yapılan baskınlar çerçevesinde gerçekleştirildiğini ifade etti.
AFP’ye konuşan Polis Sözcüsü Olugbenga, “Ibadan’da bulunan Oco mahallesindeki camide, yasadışı bir şekilde gözaltında tutulan , kadın ve çocukları bulduk” ifadelerini kullandı. , bu merkezden kaçan 18 yaşındaki bir gençten aldıkları bilgilerden sonra olaya müdahale etmek için harekete geçtiklerini belirtti. , derkezde 259 kişinin kendilerinden istediklerini ifade etti. Bazılarının yıllardır bu merkezde tutulduğunu aktaran Olugbenga, sorunları olan insanların hali hazırda gördüklerini ifade ederken, bu kişilerin gözaltında tutuldukları dönemde üç günde bir yemek yiyebildiklerini dile getirdi.
Sözcü, rehabilitasyon merkezi sahibi ve beraberindeki 8 kişinin gözaltına alındığını söyleyerek, soruşturma başlatıldığını aktardı. Polis, Eylül ayından bu yanan Nijerya’da bulunan dini rehabilitasyon merkezlerine düzenliyor. Polis geçtiğimiz ay, rehabilitasyon merkezlerini alan baskın sırasında, Lagos’taki bir Kuran eğitimi merkezini alarak zincire bağlanmış 15 kişiyi kurtarmıştı.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.