New York’ta başörtülü kadınlara sözlü saldırı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2016 | 6 Rebiülevvel 1438 Pazartesi 16:45

’ta yaşanan iki farklı olayda, birisi öğrenci, diğeri polis memuru iki başörtülü kadının sözlü saldırıya uğradığı bildirildi.

’nin New York kentindeki iki farklı olayda, birisi öğrenci, diğeri polis memuru iki başörtülü kadın sözlü saldırıya uğradı.

AA’nın ABC’ye dayandırdığı haberine göre, ilk olay Manhattan’da 6 numaralı metroda meydana geldi.

Baruch College’deki bir etkinlikten çıkan 18 yaşındaki ABD vatandaşı Yasmin Seweid, metroda alkollü 3 erkeğin sözlü saldırısına uğradı.

ABC’ye yaptığı açıklamada, metroda kendisine başörtüsü nedeniyle hakaret edildiğini anlatan Seweid, yolculardan kimsenin kendisine destek vermediğini ve olayı görmezden geldiklerini söyledi.

“İslâmofobik” saldırıların korkusuzca yapılmasında Donald ’ın desteğinin etkili olduğunu savunan Seweid, taciz sırasında saldırganların sürekli ismini söyledikleri ’ın, bu kişileri cesaretlendirdiğini belirtti.

Olaya ilişkin New York polisi nefret suçları biriminin soruşturma başlattığı bildirildi.

Başörtülü Polise Mesai Dışında Sözlü

Diğer bir olay ise New York’un Brooklyn ilçesinde yaşandı.

AA’nın New York Daily News’e dayandırdığı haberine göre, başörtülü Aml Elsokary, mesaisi dışında oğluyla otoparkta araçtan indikleri sırada 30 yaşlarında beyaz bir erkeğin sözlü saldırısına uğradı. Üniforması ve silahı üstünde olmayan kadın polis ile oğluna bağıran adam otoparktan ayrıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump Kanada'dan NATO'ya daha fazla katkı istedi

New York polisinin nefret suçları biriminin soruşturma başlattığı, kadın polisin ise medyaya yapmayı istemediği belirtildi.

Aml Elsokary, 2014 yılında yanan bir binadaki alevlerin arasından yaşlı bir kadın ile torununu kurtarmış ve polis teşkilatında “kahraman” ilan edilmişti.

Amerikan-İslâm İlişkileri Konseyi (CAIR) New York Şubesi, müslümanlara yönelik giderek artan saldırıları kınadı.

CAIR’dan yapılan açıklamada, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve Vali Andrew Cuomo’nun “nefretin New York’ta yeri olmadığı” yönündeki sözleri hatırlatılarak, Trump’ın seçilmesiyle bu saldırıların arttığı belirtildi.

Trump’ın söylemlerinin ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve nefreti cesaretlendirdiği kaydedilen açıklamada, yeni başkanın bu konuda caydırıcı açıklama yapmasının beklendiği ifade edildi.

Fetih Medya / Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın