Netenyahu: “İsrailliler Trump’a tapıyor!”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 | 8 Şevval 1440 Salı 20:48

ABD’deki muhafazakarlara hitap eden bir kanala konuşan İsrail liderinin oğlu Yair , Donald ’ın İsrail’de gerçek bir rock yıldızı olduğunu, İsraillilerin kendisine taptığını söyledi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun adı skandallarla birlikte anılan oğlu Yair, Amerikan muhafazakar medya ağı Blaze’e verdiği röportajda, durmadan babasına hediyesi niteliğinde kararlar alan ABD Başkanı Donald Trump’ı yere göğe sığdıramadı.

Fetih Medya

Son olarak Arapları ”İspanyol işgali altındaki Kuzey Afrika topraklarını kurtarmaya” çağırmasıyla gündem olan Yair Netanyahu, Teksas merkezli Blaze TV’ye demecinde, Trump’tan ”rock yıldızı” diye söz etti.

“İsrallilerin ezici çoğunluğu ’ya tapıyor, Trump’a tapıyor. O İsrail’de gerçek bir rock yıldızı” diye konuşan İsrail liderinin oğlu, hızını alamayarak şunları da söyledi:

Başkan Trump, İsrail ile Yahudi halkının bugüne dek Beyaz Saray’da sahip olduğu en iyi dost ve Yahudi tarihinde daima hatırlanacak.

Trump’ın BM kararlarının ve uluslararası konsensüsün hilafına ’ü ”İsrail’in başkenti” olarak tanıması ve ’de ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasına övgüler düzen Yair Netanyahu, birinci Pers imparatorluğunun kurucusu Büyük Kiros’un 2500 yıl önce Kudüs’ü tanıdığı için Yahudi halkı tarafından hala hatırlandığını dile getirip “Yani bizim hafızamız uzun vadelidir” dedi.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.