Netenyahu DAEŞ Dedi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 | 11 Rebiülahir 1438 Pazartesi 00:44

Doğu ’ün güneyindeki Armon HaNatziv yerleşim birimi yakınlarında meydana geldi. Bir saldırgan askerlerin bulunduğu alana kamyonuyla girdi. 4 İsrail askeri hayatını kaybederken çoğu 15 kişi de yaralandı. Kimliğine ilişkin henüz bir bilgi verilmeyen saldırgan da öldürüldü.

Kamyonun altında kalan 10 asker ise kurtarıldı ancak 3’ünün durumu ağır.

İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld bunun bir kaza olmadığını, askerlerin bir otobüsten indiği sırada saldırganın bilerek askerlerin üzerine aracı sürdüğünü aktardı.

İsrail Radyosu’na konuşan bir başka polis sözcüsü ise, bunun bir “terör saldırısı” olduğunu söyledi.

destekçisi” dedi

Saldırının gerçekleştiği yerde konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Saldırganın kimliğini biliyoruz. Bütün işaretler saldırganın DAEŞ destekçisi olduğunu gösteriyor” dedi.

Netanyahu, Nice ve Berlin’de gerçekleşen benzer saldırıları hatırlatarak, bunların Kudüs saldırısıyla bağlantısı olabileceğini söyledi. İsrailli , benzer bir olayın bir daha gerçekleşmemesi için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

’tan övgü

Filistinli Hamas örgütüü ise, saldırganı öven bir yaptı. Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum saldırıyı “cesur” diye nitelendirdi. Berhum, “Saldırıyı İsrail işgâlinin halka, ülkemize ve kutsal alanlarımıza karşı işlediği ihlâl ve suçlara karşı doğal bir tepki olarak görüyoruz” dedi. Filistinlilere direnişi sürdürme çağrısı yaptı.

İlgilinizi Çekebilir:  Hafter güçleri Derne'de yargısız infazlara başladı

Filistinlilerle İsrailliler arasında gerginliğin tırmandığı bölgede, İsrail son 3 ayda ilk kez kayıp vermiş oldu.

Bölgedeki Olaylarda, Ekim 2015’ten bu yana 247 Filistinli, 40 İsrailli, 2 Amerikalı, 1 Ürdünlü, 1 Eritreli ve 1 Sudanlı öldürüldü. İsrailli yetkililer, hayatını kaybeden çoğu Filistinlinin , bıçak taşıdığını ya da arabayla saldırı eylemine giriştiğini savunuyor.

                                                                Fetih Medya – Haber Merkezi  

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın