‘Netanyahu yüzerek İsrail’den kaçmak zorunda kalacak’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Ekim 2018 | 25 Muharrem 1440 Cuma 21:36

Rejimin seçkin ordusu olan İran Muhafızları, cuma günü yaptığı açıklamada, ülkesinden kaçmak için İsrail Başbakanı Benjamin ’nun, ’de yüzme pratiği yapması gerektiğini söyledi.

 

TIMETURK | ÇEVİRİ

Rejimin seçkin ordusu olan İran Devrim Muhafızları, cuma günü yaptığı açıklamada, ülkesinden kaçmak için İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun, Akdeniz’de yüzme pratiği yapması gerektiğini söyledi.

Le point gazetesinin AFP haber ajansı kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Tuğgeneral Hossein Salami, rejimin Başbakanı’na Akdeniz’de yüzme pratiği yapmasını söylüyorum çünkü yakında denizden kaçmaktan başka çaresi kalmayacak.” dedi.

Ardından İsrail’in, Hizbullahı ve tarafından desteklenen bir kuruluş tarafından tahrip edilebileceğini söyledi. Yaptığı açıklamada, “İsrailliler bizim için yüksek bir tehdit değil, Hizbullah onları yok etmek için yeterli olur.” dedi. İran Lideri Ali Hamaney, 2015 yılında sık sık İsrail’e karşı sert bir çizgide tavrını belirtmişti.

Netanyahu, eylül ayında İran’ı, BM platformundan Tahran’da gizli atomik bir depolama alanı barındırmakla suçladı.

İsrail ile İran arasındaki gerginlikler, Tahran’ın, isyancılara ve gruplara karşı savaşında olarak desteklediği Şam makamlarının yanında Suriye çatışmasına girmesinden bu yana yoğunlaştı.

 

Gereksizse Sil

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

Bir Yorum Yazın