Netanyahu güvenlik kabinesiniyle ‘Gazze’ toplantısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Kasım 2018 | 5 Rebiülevvel 1440 Salı 19:08

İsrail Başbakanı Binyamin , altındaki Gazze Şeridi’nde yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere kabinesini topladı.

 

Başbakan Netanyahu başkanlığında toplanan güvenlik kabinesinde Gazze’de yaşanan gerginlik ve İsrail’in atacağı adımlar masaya yatırılacak.

Başkent Tel Aviv’deki İsrail Ordusu Genel Merkezindeki toplantıya Savunma Bakanı Avigdor Liberman ve Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un da aralarında bulunduğu üst düzey güvenlik yetkilileri katıldı.

Gazze’deki gerginliğe yönelik İsrail’in atacağı adımların kararlaştırılacağı devam ederken, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları da sürüyor.İsrail’in dün akşamdan bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda şu ana kadar hayatını kaybetti, 25 kişi de yaralandı. Gazze’deki Filistinli grupların İsrail saldırılarına karşı attığı roketler nedeniyle de İsrail tarafında 1 kişi öldü, 50’den fazlası da yaralandı.

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde gerginliğin fitili ateşleyen olay pazar günü İsrail ordusuna bağlı özel kuvvetlerden bir grup askerin bir araçla Gazze’ye sızması oldu. Gazze’nin 3 kilometre kadar içerisine sızan İsrail askerlerinin Hamas’a bağlı birlikler tarafından fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada 7 Filistinli hayatını kaybetti, 1 İsrail askeri öldürüldü.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın