Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

NATO: Türkiye terörle mücadelede çok önemli bir müttefik

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019 | 12 Muharrem 1441 Çarşamba 21:28

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ‘, terörle kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur.’ dedi.

Stoltenberg, NATO karargahında, ’de 18 yıl önce düzenlenen saldırılarını anma töreninin ardından basının sorularını cevapladı.

Türkiye’nin terörle mücadeleye ne tür bir katkı sunduğunun sorulması üzerine Stoltenberg, “Türkiye, terörle mücadele kapsamında geçmişte de şimdi de çok önemli bir müttefik olmuştur. ” diye konuştu.

Stoltenberg, Türkiye’nin özellikle ’da terörle mücadelede öncü ülkelerden biri olduğunu kaydederek bugün Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, ’a olan kararlılığı teyit ettiklerini ifade etti.

“DEAŞ’LA MÜCADELEDE TEMEL ROL”

Türkiye’nin Irak ve ’de DEAŞ’la mücadele konusunda da temel rol üstlendiğini belirten Stoltenberg, “Türkiye’nin katkıları ve sağladığı altyapı olmadan, DEAŞ’a karşı söz konusu başarıları elde etmek çok daha zor olurdu.” ifadesini kullandı.

NATO’nun Suriye’de sahada olmadığını anımsatan Stoltenberg, diğer taraftan ABD ve Türkiye gibi iki NATO müttefikinin faaliyetlerini koordine etmesinden ve birlikte hareket etme yolları aramalarından memnuniyet duyduğunu kaydetti.

KAYNAK:

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.