Myanmar’daki Müslümanlara sadece bir gün kurban kesmelerine izin verildi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2016

Müslümanların zor şartlar altında yaşadığı Myanmar’da, bir süredir hazırlıkları süren Kurban Bayramı bugün kutlanmaya başladı.

Devlet yönetiminin aldığı karar kapsamında yalnızca bir gün kurban kesmelerine müsaade edilen Müslümanlar, bayram sevincinin yanı sıra akşama kadar tüm işlerini tamamlamanın telaşını yaşıyor.

Ülkede kurbanlar, ağırlıklı olarak Arakan ile Yangon’da kesiliyor. Bu kapsamda, sabah namazından sonra bayram için hazırlanmaya başlayan Müslüman Myanmarlılar, ilk olarak bayram namazında bir araya geldi.

Camileri dolduran her yaştan Myanmarlılar, namazın ardından kolları sıvayarak, kendilerini bekleyen kurbanlıkları kesip, ardından da diğer işlemleri tamamladı.

Başta İHH İnsani Yardım Vakfı ve Sadakataşı Derneği olmak üzere Türkiye’den gelen bazı hayırseverler de bayramı, Myanmar’da geçirdi. Kurban bağışlarını takip eden hayırseverler, aynı zamanda Myanmarlı Müslümanların bayram sevincine de ortak oldu. Hayırseverlerin bir kısmı Arakan’a giderken, bir kısmı da Yangon’a bağlı Dala kasabasındaki kurban çalışmalarına katıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  Erdoğan'dan Suud Kralı ile Katar görüşmesi

Fetih Medya

Fetih Medya-Haber Merkezi

 

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?