Myanmar polisi , camide namaz kılan cemaate ateş açtı: 2 ölü

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2016

Arakan’da müslümanlara yönelik uygulanan şiddet, baskı, cinayetler devam ediyor. Ülke genelinde hukümet güçleri ve terör çetelerinin müslüman halka yönelik saldırıları hızla artıyor.

Arakan medya aktivistlerinin verdiği haberlere göre, Cumartesi günü (5 Kasım 2016) bir grup Rohingyalı, cemaat halinde İkindi namazlarını eda ederken Myanmar polisi tarafından üzerlerine ateş açıldı. Savunmasız halde saldırıya uğrayan Müslüman Rohingyalılardan ikisi olay yerinde hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı. Polis, cemaatten kalan Rohingyalıları tutukladı ve nereye götürdükleri bilinmiyor.

Diğer yandan bir Rohingya köyüne baskın yapan Myanmarlı polis güçleri ve bir grup Rohingyalı arasında silahlı çatışma çıktı. Rohingyalıları tutuklamak için baskın yapan polislerden kaçmayı başaranların yanı sıra öldürülenler de oldu. Üç kurşun yarası olan bir Rohingyalının ise tedavisi köy halkı tarafından sağlandı.

Arakan’da Müslümanlar için can emniyeti bulunmuyor

Arakan’ın Sadarkool köyünde yaşayan 5 Rohingyalı balıkçı dün, köy yakınlarındaki bir nehirde balık tuttukları sırada saldırıya uğradılar.

İlgilinizi Çekebilir:  Japonya'ya FETÖ uyarısı!

Çeşitli yerlerinden yara alan balıkçılardan birinin söylediğine göre yaklaşık 25 Budist, kendilerine kesici silahlarla saldırdı ve ellerinden kaçmayı güçlükle başardılar.

 

Fetih Medya

Fetih Medya  Fetih Medya

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?