Musul’da tam bir katliam yaşanmış: Son 9 ayda 950 ceset çıkarıldı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Mayıs 2018 | 22 Şaban 1439 Salı 05:23

kurtarma ekipleri, DAEŞ’ın çatışmaların son gününe kadar savunduğu eski Musul’da son 9 ayda 950 ceset çıkardı.

güçlerinin güçlerini kullanmadan yapamadığı Musul’u operasyonu, geçen ağustosta sona erdi. Ancak savaşın izleri henüz silinmedi. Musul kenti, bir yandan yaşamı normale döndürmeye çalışırken öte yandan da kaldırmaya ve savaşta ölenlerin cesetlerini toplamaya çalışıyor. ABD’nin New York Times Gazetesi’nin haberine göre, ekipler özellikle DAEŞ’ın çatışmaların son gününe kadar savunduğu eski Musul’da son 9 ayda 950 ceset çıkardı.

Fetih Medya

Büyük bölümünün DAEŞ’lilere ait olduğunun tahmin edildiğini iddia eden gazetenin haberine göre cesetlerin tespiti kimsenin bu kişilere sahip çıkmamasından ötürü güçlükle ilerliyor. Zamanla çürüyen cesetlerin çalışması bu yüzden DNA testleri sayesinde yürütülebilecek. Ekipler, cesetlerden örnekler alıyor ve fotoğraflarını çekiyor. Musul Belediyesi, çatışma alanlarından toplanan moloz ve çöpler için de yer arıyor. Çünkü çöp ve molozların aralarında kalan ceset parçalarının, hastalık yayma riski bulunuyor.

IRAK SURİYE’DE DAEŞ’I VURDU

Irak uçaklarının, Suriye’de DAEŞ’a ait mevzileri bombaladığı bildirildi. Irak F-16’ları, Suriye’deki El-Dişişe bölgesinde DAEŞ yöneticilerinin bulunduğu mevzilere saldırılar düzenledi. Irak , geçen hafta da Suriye’deki DAEŞ mevzilerini almıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın