Musul’da çatışmalar şiddetlendi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2016 | 6 Rebiülevvel 1438 Pazartesi 20:32

Irak ordusu ’un doğu bölgelerinin bir bölümünün kontrol edildiğini ve bazı bölgelerde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Irak güvenlik güçleri ile arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği belirtildi. Yerel muhabirlerin aktardığı bilgilere göre, Irak ordusunun Muharibin ve Zuhur semtlerini kontrol altına almasına rağmen söz konusu bölgeler şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Musul’daki kötü hava koşullarından yararlanan DAEŞ’ın bazı bölgelerde saldırılar düzenlediği bildiriliyor. ’e bağlı Şerai köyüne düzenleyen DAEŞ’ın en az 30 Şii terör grubu Haşdi Şabi militanını öldürdüğü belirtiliyor.
Öte yandan, kentin kuzeyinde ilerleyen güvenlik güçleri 4 köyü daha DAEŞ’tan kurtardığını açıkladı. Ortak operasyonlar komutanlığı ise, güvenlik güçlerinin Musul- sınırını geri alması ardından DAEŞ’ın ikmal hattının kapandığını ve kentin tamamen kuşatıldığını belirtti.

85 BİN KİŞİ GÖÇ ETTİ
başladığı günden bu yana Musul’dan göç edenlerin sayısının 85 bini aştı.

2 BİN KAYIP YALANLANDI
Bağdat, Birleşmiş Milletlere bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan “Musul operasyonunda yaklaşık 2 bin güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.” açıklamasını yalanladı.

BARZANİ, OBAMA’NIN TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ
IKBY Başkanı Mesut Barzani de, Başkanı Barak Obama’nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’ı kabul etti.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın