Musul Operasyonu bitti, Dicle’den ceset akıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2017 | 23 Şevval 1438 Pazartesi 16:45

’da dokuz ay süren operasyonun sona ermesinin ardından kenti ikiye ayıran nehrinde çok sayıda ceset bulunduğu belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, elleri ve gözleri bağlı olan çok sayıda erkek cesedi Musul kenti güneyindeki Kayyara bölgesinde kıyıya vurdu. Cesetlerin çoğunun ellerinin ve gözlerinin bağlı olduğunu aktaran kaynaklar, bazı cesetlerin de uzuvlarının kesilmiş olduğu bilgisini aktarıyor.

“Operasyondan sonra Dicle’den ceset akmaya başladı”

Yerel kaynaklar, Musul Operasyonunun bitmesinden sonra Dicle nehrinde çok fazla cesedin görülmeye başladığını ifade ediyor. güçleri yaptıkları açıklamalarda cesetlerin DAEŞ’in infaz ettiği kişilere ait olduğunu söylese de kaynaklar bu bilgiyi doğrulamıyor.

Kente yönelik operasyondan önce böyle bir manzara ile karşılaşılmadığını belirten kaynaklar, özellikle Eski Musul semtine yönelik başlatılan saldırının ardından artan ceset sayısına dikkat çekiyorlar.

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban Afganistan'ın güneyinde atağa geçti

“Cesetlerin sebebi, Bağdat hükümeti güçlerinin infazları”

Kaynaklar, Dicle nehrindeki cesetlerin Bağdat hükümeti güçlerinin gerçekleştirdiği infazlardan kaynaklı olduğunu ifade ediyorlar. DAEŞ üyesi olmak veya örgüte yardım etmek suçlamasıyla gözaltına alınan birçok erkeğin infaz edildiğini belirten kaynaklar, rakamların tüyler ürpertici boyutta olduğunu ifade ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde de Bağdat hükümeti güçleri tarafından infaz edilen kişilerin, öldürülmeden önce Dicle nehri kıyısına atıldığı ve ardından üzerlerine ateş açıldığı görüntüler sosyal medyada olmuştu.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın