Muhaysini’den Suriye’de artan bombardımana ilişkin açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ocak 2017 | 16 Rebiülahir 1438 Cumartesi 21:10

Abdullah el ’de son dönem uçaklarının yaptığı bombardımana ilişkin ve gündeme dair bir yayınladı. İlginize sunuyoruz:

“Bismillahirrahmanirrahim
Kim bir Müslümanı yüz üstü bırakırsa Allah da onu yüz üstü bırakır.
Düşmanlar Fethu eş-Şam mucahidlerine el-kaideden ayrıldığına dair resmi açıklama yapılmasına rağmen el-kaide bahanesi ile bombalıyorlar. Ve bu hiçbir sınır tanımıyor. Buradaki mesaj apaçıktır. Bombardımanlar el-kaideye değil Onurlu bir şekilde yaşamak isteyen her bir Suriyeliyedir.

Fethu eş-Şam a olan bu saldırılar durmayacaktır. Tüm cephelerdeki kardeşlerimizin bu saldırıların karşısında Fethu eş-şam ın yanında olduklarına dair bildiri yayınlamaları gerekir. Ve bunu fiiliyyata da dökmek gerekir.

Ben inanıyorum ki tüm Cepheler bunu ve bundan daha fazlasını yapacaklardır. ( biiznillah)

Peygamber Efendimiz bir hadise söyle buyuruyor.; “Kim müslüman kardeşine yardım eder sıkıntısını giderirse , Allah da kıyamet gününde onun sıkıntısını giderir.”

 

Bir birleşmeye ulaşmak için çabaladık ve diğerleri de çabaladı ancak şimdiye dek Allah bu çabalar karşılığında başarıyı nasip etmedi. Şimdiye kadar Allah’ın yardımı ve izni ile hali hazırda bir umut bulunduğunu herkese hatırlatmak için söylüyorum. Biz cephede bir operasyona destek olmadık. Biz saha için tek çözümün bir olduğuna inanmış durumdaydık ve hala böyleyiz. Fakat bu aşamaya geldiğimizde “ulaşılabilir olan ulaşılamayanla devrilmiş değildir” temelinde çalışmamıza izin verin. Birleşmede başarıyı elde edemediysek bu daha az olanın peşinde koşmayı küçümsediğimiz anlamına gelmez, “Tamamen gerçekleşmeyen şey tamamen terk edilmez.”. Devrimcilere, alimlere ve liderlere söylüyorum. Umutsuzluğa kapılmayın, çabalamaktan başka seçeneğimiz yok ve sonuçların Allah’ın elinde olması sebebiyle sorumlu tutulmayacağız.

Ve Mücahid gençler başarı elde etme ve benzeri başlıklar altında kan dökmekle dikkatsizliğe karşı uyanık olmak zorundadır. Kazanmak kan denizine denktir. Tarihte meydana gelmiş olması Şeriat’ın buna izin verdiği anlamına gelmez. Biz usül ilminde tarihin şeri kaynaklardan birisi olduğunu okumadık. Dinimizi Mubarek Kitaptan, Sünnetten, alimlerin icmasından ve kıyastan alıyoruz. Allah subhanehu ve teala ile karşılaşacağımız kan denizinde üretilen bir birleşmede ne gibi bir iyilik var?

tanzimini, İbn Taşfin’i ve diğerlerini bizim hakikatimize uygulamak uygun değildir. İlk olarak bunlar patlak veren vakıalardır ve bu tür olaylar, kendisine dayanan herhangi bir benzetme olmaksızın bireysel vakıalar olarak ele alınmalıdır. İkincisi, bu olaylarda fesat onların düzeyine ulaşmıştır ki onlar silah taşıyan Mücahidler değil eşkıyalar olarak tanımlanabilirdi. Üçüncüsü, biz tecrübesini ve ne kadar kan döküldüğünü gördük. Onlar kazançlarıyla birlikte bir kan denizinden başka hiçbir şeye varmadılar. Ve biz ’da şehidlerin kanlarının nasıl döküldüğünü gördük. Sonunda ise savaş grupların hiçbirisi için belirleyici olmadı.

Öyleyse ey Mücahid psikolojik işlevinin etkisi altında hiddetinin seni kardeşlerinden uzaklaştırması, kazancını haklı çıkarma ve bu meseleyi hafife alma konusunda dikkatli ol. Onları tüketilecek tükürükler ve salyangozlar olarak düşünme.

Daha doğrusu başarının kabul görmüş olması kan döküldüğü vakit seni canlandırıp sana yardım etcek. Öyleyse kutsal diline dikkat et. Üstelik bu mesele onlardan birisini gerginliğin hakim olduğu durum altında şu anda kardeşleri hakkında onlar mürtedlerdir ve onları öldürmek caizdir demeye kadar itti. Ey Allah’ım Mücahid kanı dökmekten ve herhangi bir açıklama ya da ifade ile dökmeye teşvik etmekten senin huzurunda beraatimi ilan ediyorum.”

İlgilinizi Çekebilir:  Bu sefer fena yakalandılar!

Fetih Medya – Özel Haber

 

 

Gereksizse Sil

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • REMZİ
  16 Ocak 2017 00:51 Kullanıcı Profili

  muslumanlara Allah cc . rahmet etsın….

  cehalet cukurunda hıdayetın zıresıne cıkarsın….

  Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

  selefii yım dıyen herkez vahabidir…. vahabılık tekfırcı harıcılıgın merkezı dır….
  bu akım yenı dunya dzuenınde ıslam namına medenıyet kuramayacagını gostermıstır….arap bahrı vahabılık akımı bsarısız olmustur…. haklarını vermek lazım bu taıfenın tekfırcı olmayan gurupları cok guzel mucede ettuıler… allah cc onları fazlı ıle keremı ıle galıp kılsın…. fetıh ordusu gıbı…. bazılarıda sozde ıdelojık sevaslarına cıhad dedlıer… kendılerıne musluman 1 bucuk mılyar dıger musluman kafır dedıler… işid gibi allah onlarıda hıdayet etsın….

  mehdı gelene dek bu bolunme ve tefrıkalar son bulmayacak….
  kurana ve sunnete baglı olmak ıcın ılla bır cemaate bır guruba baglı olmak gerekmıyor.. neden ınad edıyıorsunuz bu konuda anlamıyorum 🙂

Bir Yorum Yazın