Muhaysini’den 15 Temmuz yorumu [Videolu]

Fetih Medya
⇨Fetih Medya Haber Merkezi - Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2017 | 22 Şevval 1438 Pazar 05:56

Dr. Abdullah el ’nin geçtiğimiz sene  gerçekleştirilmeye çalışılan girişimi hakkında yorumunu ilginize sunuyoruz:

Ey kardeşlerim hatta dünyevi olarak hesap edin. Dünya nazarıyla bakalım. Eğer ’de darbe başarılı olsaydı, insanlara ne olacaktı? İşleri güçleri gidecekti, insanlar büyük bir yıkıma uğrayacaktı. Darbeyi başarısız kılan kimdir? Allah subhâne ve teâla. Darbeciler uçaklarla ve her şeyle çıktılar. Böylece Allah subhâne ve teâla, onları başarısız kıldı. ’nin baştaki adamlarını öldürmek istiyorlardı ve birçok olay… Allah planlarını boşa çıkardı. Niçin? İyilikler belalara engel olur . İşte bu yüzden hatta dünyalık baksan dahi Allah subhâne ve teâla seni güven üzere sâbit kılmıştır.

Doğrula beni, eğer ’deki kardeşlerinize olan yardımınız artarsa, Allah’ın da size olan rızkı artacaktır. Ve Allah;’ın size olan sevgisi artacaktır. Ve Allah’ın sizi memleketinizde güven içinde koruması artacaktır. Allah sizi korusun ve Allah, sizden ve bizden kabul buyursun. Allah sizi tüm hayırlarla mükâfatlandırsın. Bu münasebetle Türklere: “Sizleri seviyoruz ve Allah, Şam[‘a yardımlarınızdan] ötürü sizleri hayırla mükâfatlandırsın.
Hatta bü yüzden sürekli bu programda onlara da hitap etmeye çalışıyoruz. Gerçekten Türkiye’deki kardeşlerimizin duruşu, şerefli bir duruştur. Diğer devletlerin duruşlarına bakacak olursak, hatta halkalar nazarında dahi hiç kimse, Türkiye’deki kardeşlerimizin devrimin yanında duruşu gibi bir duruş sergilemedi. Ve en çok kişi Türkiye’de kalıyor. Aynı şekilde en çok Türkiye’de kalıyor ve diğer şeyler.
Ve bizimle olan kadroda da bazı Türk kardeşler var. Allah onları hayırla mükâfatlandırsın.

İlgilinizi Çekebilir:  Türk okçuluğu Malezya'da müfredata giriyor

Fetih Medya – Özel Haber

Bir Yorum Yazın